Prudnik24

Echa styczniowej sesji Rady Miasta – Przedsiębiorcy na razie niezainteresowani

Echa styczniowej sesji Rady Miasta – Przedsiębiorcy na razie niezainteresowani
Marzec 07
17:00 2015

W trakcie styczniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych poinformował, że do 13 podmiotów gospodarczych z Prudnika i okolic skierował propozycję inwestycji na terenie prudnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Odzew na razie jest bardzo słaby.

To zaproszenie było jednym z pierwszych działań, które mają zaktywizować społeczność przedsiębiorców gminy Prudnik i gmin ościennych – powiedział Gazecie Prudnik24 Franciszek Fejdych. – Uważam, że pewne działania trzeba powtarzać, żeby zaczęły przynosić skutek – podkreślił szef gminy, zaznaczając, że rozumie przedsiębiorców, którzy wraz z końcem starego i początkiem nowego roku mieli wiele obowiązków związanych z prowadzeniem działalności, w związku z czym „nie znaleźli czasu, żeby się spotykać i rozmawiać o strategicznych rozwiązaniach”. Pierwsze zainteresowane osoby zjawiły się w urzędzie gminy na spotkaniu, które odbyło się 19-go lutego w czwartek.  

Przedstawiliśmy zasady funkcjonowania strefy ekonomicznej i zasady funkcjonowania Regionalnego Programu Operacyjnego w zakresie dotyczącym przedsiębiorców. Umówiliśmy sie, że kolejne spotkanie odbędzie się w maju. Przestawimy wtedy temat zamówień publicznych i szczegóły związane z RPO. Oczekujemy dyskusji o tym, co trapi naszych przedsiębiorców – tłumaczy sternik gminy. Burmistrz zaznacza, że spotkania mają mieć charakter cykliczny.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...