Prudnik24

ZBUKU ze złotą płytą

ZBUKU ze złotą płytą
Marzec 13
17:30 2015

Michał Buczek (pseudonim artystyczny ZBUKU) otrzymał złotą płytę za sprzedanie 15 tysięcy egzemplarzy swojego debiutanckiego krążka “Że Życie Ma Sens”. Młody raper może się też poszczycić pokaźną – bo wynoszącą kilkanaście milionów – ilością internetowych wyświetleń klipów z rzeczonej płyty.

Urodzony w Prudniku, a mieszkający obecnie w Opolu 22-letni Michał „ZBUKU” Buczek to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Muzyk na swoim profilu facebookowym ma już 280 tys. fanów. Jak widać sympatia ta przekłada się także na wyniki sprzedażowe jego płyt, a to – podkreślmy – w dobie Internetu, gdzie muzykę można ściągać za darmo, wcale nie jest takie proste.

ZBUKU jest najmłodszym raperem w Polsce, który zdobył takie wyróżnienie. Jak dowiedziała się nasza gazeta wyniki sprzedażowe drugiej płyty rapera – „Życie szalonym życiem”, która ukazała się w grudniu ubiegłego roku wskazują, iż może ona przebić debiutancki krążek i jednocześnie dać prudniczaninowi kolejne złoto. Tymczasem w przygotowaniu jest już trzeci album muzyka, zatytułowany „Brat Brata Bratem”, którego premiera szykowana jest na kwiecień.

ZBUKU ma podpisany kontrakt z opolską wytwórnią „Step Records”. W przeszłości współpracował m.in z Donatanem, w 2013 roku wespół z Urzędem Miasta Opole realizował wideoklip „Do końca”. Teledysk promujący stolicę naszego województwa w ciągu roku został wyświetlony 2,5 mln razy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...