Prudnik24

Prudniczanin z szansą na koncert w Carnegie Hall w Nowym Yorku!

Prudniczanin z szansą na koncert w Carnegie Hall w Nowym Yorku!
Marzec 19
20:18 2015

Tomasz Żymła, pochodzący z Prudnika klarnecista ma niebywałą szansę na wyjazd do USA i koncert w najbardziej prestiżowej sali na świecie.

W grudniu 2014 zostałem laureatem II nagrody w konkursie American Protege – mówi naszej gazecie muzyk. – Komisja złożoną z wybitnych osobowości artystycznych po przesłuchaniu kilku tysięcy nagrań DVD, wyłoniła 34 laureatów w pięciu kategoriach. Ja reprezentowałem grupę College Students and Professional Musicians 18 and older (studenci oraz profesjonalni muzycy urodzeni po 1996 roku – przyp.red.).

W kategorii, w jakiej startował Tomasz Żymła, wybrano artystów reprezentujących Azerbejdżan, Nowy York, Teksas , Kalifornie oraz Polskę. Warto tu nadmienić, że Tomasz jest jedynym Polakiem w gronie laureatów!

Bycie finalistą American Protege daje mi możliwość występu w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie – Carnegie Hall w Nowym Yorku – tłumaczy podekscytowany klarnecista i dodaje: – Zagranie w tej legendarnej sali jest największym wyróżnieniem dla muzyka, które może mieć ogromny wpływ na rozwój mojej dalszej kariery.

Miejmy nadzieję, że cel zostanie osiągnięty i wyjazd Tomasza dojdzie do skutku. Ważną kwestią będzie niewątpliwie zapewnienie sobie odpowiednich środków finansowych, wszak wyprawa do Ameryki do tanich nie należy.


Tomasz Żymła – urodził się w 1986 roku w Prudniku. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu i Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie klarnetu basowego. Laureat wielu konkursów solowych i kameralnych, m.in: I nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie (2010), zdobył I miejsce podczas Nederlands Klairnet Concours w Zwolle (Holandia) w kat. solowej. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitne osobowości świata muzycznego. Na swoim koncie ma współpracę z orkiestrami, m.in: Asko/Schonberg, Brussels Philharmonic, czy – w Polsce – Narodową Orkiestrą Polskiego Radia, współpracował też z teatrem Capitol we Wrocławiu. Od 2008 r. prowadzi ożywioną działalność w zakresie wykonawstwa muzyki współczesnej jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy.

Gazeta Prudnik24 – numer 135

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook

lampy azzardo
  • lampy wiszące azzardo lampa wisząca acrylio xxl więcej
  • lampyazzardo.pl