Prudnik24

Prudniczanin z szansą na koncert w Carnegie Hall w Nowym Yorku!

Prudniczanin z szansą na koncert w Carnegie Hall w Nowym Yorku!
Marzec 19
20:18 2015

Tomasz Żymła, pochodzący z Prudnika klarnecista ma niebywałą szansę na wyjazd do USA i koncert w najbardziej prestiżowej sali na świecie.

W grudniu 2014 zostałem laureatem II nagrody w konkursie American Protege – mówi naszej gazecie muzyk. – Komisja złożoną z wybitnych osobowości artystycznych po przesłuchaniu kilku tysięcy nagrań DVD, wyłoniła 34 laureatów w pięciu kategoriach. Ja reprezentowałem grupę College Students and Professional Musicians 18 and older (studenci oraz profesjonalni muzycy urodzeni po 1996 roku – przyp.red.).

W kategorii, w jakiej startował Tomasz Żymła, wybrano artystów reprezentujących Azerbejdżan, Nowy York, Teksas , Kalifornie oraz Polskę. Warto tu nadmienić, że Tomasz jest jedynym Polakiem w gronie laureatów!

Bycie finalistą American Protege daje mi możliwość występu w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie – Carnegie Hall w Nowym Yorku – tłumaczy podekscytowany klarnecista i dodaje: – Zagranie w tej legendarnej sali jest największym wyróżnieniem dla muzyka, które może mieć ogromny wpływ na rozwój mojej dalszej kariery.

Miejmy nadzieję, że cel zostanie osiągnięty i wyjazd Tomasza dojdzie do skutku. Ważną kwestią będzie niewątpliwie zapewnienie sobie odpowiednich środków finansowych, wszak wyprawa do Ameryki do tanich nie należy.


Tomasz Żymła – urodził się w 1986 roku w Prudniku. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu i Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie klarnetu basowego. Laureat wielu konkursów solowych i kameralnych, m.in: I nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie (2010), zdobył I miejsce podczas Nederlands Klairnet Concours w Zwolle (Holandia) w kat. solowej. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitne osobowości świata muzycznego. Na swoim koncie ma współpracę z orkiestrami, m.in: Asko/Schonberg, Brussels Philharmonic, czy – w Polsce – Narodową Orkiestrą Polskiego Radia, współpracował też z teatrem Capitol we Wrocławiu. Od 2008 r. prowadzi ożywioną działalność w zakresie wykonawstwa muzyki współczesnej jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

lampy azzardo
  • lampy wiszące azzardo lampa wisząca acrylio xxl więcej
  • lampyazzardo.pl