Prudnik24

Co z działką przy szpitalu?

Co z działką przy szpitalu?
Marzec 20
19:35 2015

Jest bardzo prawdopodobne, że niebawem powiat prudnicki stanie się zarządcą działki położonej na wprost szpitala. Starostę Radosława Roszkowskiego zapytaliśmy o to, jakie ma plany wobec tego terenu.

Teren o którym mowa ma przekazać jako darowiznę na rzecz skarbu państwa gmina Prudnik, w zamian za nieużytki w pobliżu ulicy Wańkowicza, które pozyskała już wcześniej, także na zasadzie darowizny, z myślą o rozroście spółdzielni „Pionier”.

Zostanie ona (działka przy szpitalu – przyp. red.) przekazania staroście jako władającemu skarbem państwa na cele zdrowotne i rehabilitacyjne. Pan starosta będzie mógł z nią zrobić co chce, zachowując rzecz jasna cel darowizny – mówił cytowany przez nas burmistrz Franciszek Fejdych.

Jakie więc plany wobec tego kawałka ziemi ma starosta Roszkowski?

Moim zamiarem jest, by działka ta ostatecznie trafiła do PCM, czyli szpitala powiatowego – mówi Gazecie Prudnik24 szef powiatu. – Obecnie intensywnie rozważamy wariant budowy nowej części szpitala właśnie na tej działce, co moim zdaniem będzie lepszym, a może nawet tańszym rozwiązaniem niż inwestowanie w stary budynek – tłumaczy.

Według niego efekt końcowy takich działań może być zdecydowanie bardziej wartościowy i lepiej wypełniać wymogi standaryzacyjne nałożone przez Ministra Zdrowia.

Mam nadzieję, że uda się do takiego właśnie rozwiązania przekonać akcjonariusza mniejszościowego, czyli Optimę. Jestem wdzięczny gminie Prudnik i burmistrzowi, że proponują takie rozwiązanie. – dodaje Radosław Roszkowski.

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook