Prudnik24

Zostań prudnickim Dr Clownem!

Zostań prudnickim Dr Clownem!
29 marca
19:00 2015

Fundacja „Dr Clown” – zajmująca się pomocą poprzez terapię śmiechem i zabawą – poszukuje w Prudniku i okolicach wolontariuszy chętnych do niesienia uśmiechu małym pacjentom Prudnickiego Centrum Medycznego.

U podstaw działania Fundacji „Dr Clown” leży przekonanie, że śmiech jest najlepszym lekarstwem na każdą chorobę. Skupieni w niej wolontariusze działają w szpitalach i placówkach specjalnych, realizując program terapii śmiechem, kierowanej zarówno do dzieci, jak też do osób dorosłych. Wymalowane twarze wolontariuszy można także zobaczyć podczas akcji terenowych, targów, festynów itp.

Wolontariuszem Fundacji może zostać niemalże każdy, kto chciałby trochę swojego czasu poświecić i zaangażować bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka. Jak mówią działające w niej osoby, inwestycja czasu jest niewspółmierna do satysfakcji i radości, jakie można czerpać z tej nietypowej formy spędzania czasu wolnego.

W Prudniku Fundacja „Dr Clown” działa przy Zespole Szkół im. Janusza Korczaka już ponad cztery lata, od grudnia 2010 r.

– Nasi wolontariusze – doktorzy klauni – w kolorowych strojach, koniecznie z czerwonym noskiem, regularnie odwiedzają małych pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego, prowadząc terapię śmiechem i zabawą pomagają przeganiać stres wywołany niecodzienną sytuacją, ból, smutek, zabijają szpitalną nudę – mówi Marta Szewerda, Pełnomocnik Regionu Opolszczyzna oraz Oddziału Opole.

Więcej o działalności prudnickiej filii Fundacji „Dr Clown” można przeczytać na stronie internetowej Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka – www.zskorczak-prudnik.pl – lub na facebook’owym fanpejdżu pod nazwą „Fundacja ” Dr Clown ” Filia Prudnik Oddział Opole”.

– Uśmiech, radość, wesołe buzie to to, co kochamy najbardziej. Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy swoim optymizmem zarażają pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego. Wierzymy, że uśmiech to najpiękniejszy prezent, jaki można podarować drugiej osobie. Więc nie wahaj się, wkładaj czerwony nos i ruszaj z nami! Ty też możesz zostać DOKTOREM – zachęcają prudniccy Dr Clowni do przyłączenia się do nich.

– Osoby, martwiące się, że nie dadzą sobie rady, zapewniamy, że dokładamy starań, by wyposażyć wolontariuszy w różne narzędzia pracy, jakimi można operować na oddziale szpitalnym. Jednocześnie absolutnie nie narzucamy konkretnych wymaganych umiejętności czy temperamentu. Wyznajemy zasadę „Każde dziecko znajdzie sobie swojego wolontariusza” – potrzebne są więc zarówno osoby młode jak i starsze, szaleni – jak i spokojnie, ekstrawertycy i introwertycy. Czasem wystarczy po prostu poczytać lub zapytać o samopoczucie – mówi Marta Szewerda.

Wolontariuszem w szpitalu może zostać jedynie osoba pełnoletnia. Jednak w działania Fundacji mogą również włączyć się osoby, które nie są pełnoletnie – podczas różnego rodzaju wydarzeń pozaszpitalnych, których liczba zwiększa się z roku na rok. Już na stałe do „klaunowego kalendarza” wpisały się takie przedsięwzięcia jak: Rajd Malucha, bal karnawałowy dla dzieci ze świetlicy środowiskowej Caritas, paczki z okazji dnia świętego Mikołaja.

 

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt:

Sonia Kopa, Pełnomocnik Filii Oddziału Opole w Prudniku

tel. 602 792 842; e-mail: sonia.kopa@drclown.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook