Prudnik24

Sobota z fitnessem

Sobota z fitnessem
Kwiecień 03
19:25 2015

I Maraton Fitness w Prudniku – impreza pod taką nazwą odbyła się 21 marca br. w hali OSiR przy ul. Łuczniczej, gromadząc blisko setkę miłośników tej formy aktywności fizycznej.

– Okazją jest przypadająca 10. rocznica działalności mojej, jako instruktora fitnessu, a zarazem również 10. „urodziny” studia FITNESSandra. Zaprosiłam przyjaciół, znajomych – osoby, które lubię. A także zaprzyjaźnionych instruktorów, specjalistów od różnych rodzajów treningu, żeby ludzie mogli zobaczyć coś nowego – wyjaśnia Aleksandra Kostrowicka, pomysłodawczyni i organizatorka imprezy.

Dodaje, że propozycja udziału w maratonie była skierowana nie tylko do osób zaprawionych w treningu fitnessowym, ale też do nowicjuszy, którzy po raz pierwszy zechcieli poznać różne style ćwiczeń fizycznych. Dlatego przyjęto zasadę, że do grupy ćwiczących można było dołączyć w dowolnym momencie, i również w dowolnej chwili zrobić sobie przerwę.

Uczestnicy – wśród których znalazły się osoby w różnym wieku, także nastoletnim, było też kilku panów – mieli okazję przez kilka godzin uczestniczyć w różnorodnych formach zajęć fitness, podzielonych na 45-minutowe moduły. Były to:

– AFRO DANCE – styl oparty na kulturze afrykańskiej (prowadząca – Katarzyna Żabka Miazga z Krapkowic),

– TABATA – interwałowy trening metaboliczny (Marzenka Kalka z Paczkowa),

– TAE-BO – aerobic z elementami sztuk walki, (Aleksandra Kostrowicka),

– HIT TRENING – intensywny trening interwałowy, (Piotr Żymołka z Mosznej),

– ZUMBA – łącząca fitness i elementy tańców latynoamerykańskich, (różni instruktorzy).

Na zakończenie uczestnikom zafundowano jeszcze STRETCHING, czyli dawkę ćwiczeń rozciągających.

– Impreza zrobiła się naprawdę duża, bo jest nas prawie sto osób. Bardzo się cieszę, że aż tyle i że wszyscy mają chęci, chcą i lubią ćwiczyć – to jest najważniejsze – przyznaje szefowa studia FItnessandra.

Nie ukrywała przy tym zadowolenia, że wśród uczestników maratonu były nie tylko panie, ale również kilku panów.

– Absolutnie nie żałuję, że przyszedłem. Te cztery godziny to świetnie, bardzo aktywnie spędzona sobota – bardzo mi się to podoba. Jest bardzo pozytywnie – oprócz dawki sportu jest też dobra zabawa – w fajnym towarzystwie i przy dobrej muzyce, do tego fajni prowadzący. Jest nas kilku chłopaków, dajemy radę – powiedział nam Krzysztof Zieliński, uczestnik imprezy.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi blokami zajęć można było zajrzeć na stoiska, przy których można skosztować zdrowej żywności, przekąsek z Termo-Mixa, czy zapoznać się z ofertą ekologicznych produktów ze sklepu „Moce Natury”, a także kosmetyków firm Oriflame i Mary Kay.

Uczestnicy imprezy mieli też okazję zdobyć nagrody przygotowane przez sponsorów. Były to m.in. karnety na zajęcia, zabiegi kosmetyczne, czy do SPA, a także kolacja dla dwojga. Przy tej okazji Aleksandra Kostrowicka dziękuje sponsorom I Maratonu Fitness w Prudniku, którymi zostali: Stacja Kontroli Pojazdów „MOTO-MILMAX” – Beata Malinowska, Hotel Olimp – Beata Szczepańska, Hotel Dębowe Wzgórze – Agnieszka Żurakowska, Moce Natury – Marcin Nykiel, Mary Kay – Sylwia Kasiniak, Oriflame i Wellness – Katarzyna Idzi i Agnieszka Futoma, POWER FIT – Małgorzata Kublicka, salon kosmetyczny OLIWIA w Białej – Oliwia Olszynka. Napoje dla uczestników zapewniła firma USTRONIANKA z Białej. Karnet na zajęcia sponsorowało także studio FITNESSandra.

– Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników, bo bez nich nie było by tej imprezy. Również dla współorganizatorów – Prudnickiego Ośrodka Kultury, oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Prudniku – od których miałam naprawdę wielką pomoc – mówi Aleksandra Kostrowicka.

Przyznaje, że wraz z nadejściem wiosny środowisko związane z branżą fitness wzmacnia swoją aktywność. Pytana o plany na przyszłość stwierdza:

– Chcielibyśmy skorzystać z prudnickich instruktorów, których mamy na miejscu i zorganizować kolejny maraton, ale już na świeżym powietrzu. Znajdziemy miejsce, wyjdziemy do ludzi z muzyką. Będzie to już raczej impreza darmowa, jako forma reklamy naszych instruktorów, przy okazji także miasta.

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...