Prudnik24

Ukazał się nowy zbiór wierszy Macieja Dobrzańskiego

Ukazał się nowy zbiór wierszy Macieja Dobrzańskiego
Kwiecień 19
18:45 2015

Tomik „Wizja lokalna”, bo taki właśnie tytuł nosi zbiór, ukazał się w wydawnictwie Bartosza Sadlińskiego (również prudnicki poeta) – „Pod Tytułem”. Jest on drugą publikacją jaka powstała pod skrzydłami tego nowego wydawnictwa.

Okładkę wykonała prudniczanka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Agata Hajdecka, w tomie znajdziemy również zdjęcia innych związanych z naszym miastem twórców – Marka Doskocza, Grzegorza Kubiaka, czy Bogusława Zatora. Całość to 84 strony w poręcznym formacie A5.

Tomik jest dość mroczny, widać inspirację <poetami wyklętymi>, sporo w nim nocy, ciemnych zaułków małego miasteczka, zakamarków mieszkania w starej kamienicy i zakamarków świadomości. Nie brakuje nawiązań do historii, czasem spomiędzy wersów wyłania się cichcem publicystyka.” – pisze o książce Bartosz Sadliński na facebookowym fanpage’u wydawnictwa.

Książkę będzie można nabyć w trakcie spotkania promocyjnego (23 kwietnia w Prudnickim Ośrodku Kultury) w cenie 15 zł. za egzemplarz. Serdecznie zapraszamy!

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...