Prudnik24

Zaproszenie do Mosznej

Zaproszenie do Mosznej
Maj 17
10:34 2015

1 maja rozpoczęła się kolejna – już XXXI – edycja Muzycznego Święta Kwitnących Azalii.

 W tracie pierwszego koncertu, 1 maja, zaprezentowała się prudnicka pianistka – Barbara Hortyńska-Swendrowska. Pochodząca z Krakowa artystka ma na swoim koncie współpracę z wybitnymi pedagogami, ukończyła Akademie Muzyczne – im. J. Paderewskiego w Poznaniu i K. Lipińskiego we Wrocławiu, i od lat koncertuje tak w Polsce jak i za granicą. 10 maja odbył się z kolei występ Chilla Quartet, którego członkiem jest Paulina Lulek.

 W momencie wydania tego numeru Gazety Prudnik24 w planie są jeszcze cztery koncerty, w tym prudniczanina – Michała Zatora, znanego harfisty, który słynie m.in. z tego, że jest jedynym w Polsce i jednym z niewielu na świecie harfistów, którzy wykonują własny repertuar, przygrywając sobie do śpiewu. To wydarzenie już 23 maja. Poza tym wystąpią: 29 maja – duet klawesynowy J. Kwinta i B. Hortyńska, 30 maja – akordeon – Marcin Wyrostek. Wszystkie koncerty o godz. 18. Zapraszamy!

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...