Prudnik24

Gimnazjalistki z „Jedynki” w Finale Krajowym COCA-COLA CUP 2015

Gimnazjalistki  z „Jedynki” w Finale Krajowym COCA-COLA CUP 2015
27 maja
18:43 2015

Wielkim sukcesem zawodniczek Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku zakończył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt COCA-COLA CUP 2015. Dziewczęta z Prudnika zajęły w nim I miejsce i będą reprezentowały województwo opolskie w Finale Krajowym, który odbędzie się 19-20 czerwca w Gdańsku! Gratulujemy!!!

Coca – Cola Cup to najstarszy młodzieżowy turniej  piłkarski w Polsce, rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat. W tegorocznej edycji bierze udział blisko 40 000 gimnazjalistów z 3948 zespołów. W tym etapie rozgrywek biorą udział ekipy wyłonione w powiatowych eliminacjach. Do rywalizacji w turnieju na Opolszczyźnie stanęło 138 drużyn – 80 zespołów gimnazjalistów i 58 drużyn gimnazjalistek.

W drodze do finału wojewódzkiego zawodniczki z „Jedynki” przeszły dwa etapy eliminacyjne w których rozegrały 6 spotkań, odniosły 6 zwycięstw, strzeliły 31 bramek tracąc tylko 2. Bramki dla naszej drużyny strzelały: Dominika Reczek 15, Paulina Drohomirecka 11, Dominika Kiełtyka 4 i Wiktoria Bajak 1.

W I etapie prudniczanki pokonały PG Gościęcin 13-0, PG 1 Głogówek 2-0 i PG Biała 3-0 (vo.). W II nasze gimnazjalistki pokonały PG Łącznik 5-1, PG 2 Krapkowice 9-1 i PG Strzeleczki 2-0 i tym samym zapewniły sobie występ w finale wojewódzkim.

14 maja w Opolu odbył się Finał Wojewódzki. Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy czterozespołowe. Prudniczanki znalazły się w grupie razem z Kędzierzynem Koźlem, Wołczynem i Branicami. Drugą grupę utworzyły zespoły z Brzegu, Łambinowic, Dobrodzienia i Gorzowa Śląskiego. Do grona faworytów zaliczane były drużyny                         z Kędzierzyna Koźla, Brzegu i Prudnika. Tym zespołom dawano największe szanse na zwycięstwo i awans do finału krajowego.

   W pierwszym meczu „Jedynka” spotkała się z ‘Piątką” z Kędzierzyna. Po wyrównanym i zaciętym spotkaniu przegrywamy 1-3. Jedyną bramkę w tym meczu strzela dla nas Paulina Drohomirecka. W tym samym czasie Wołczyn remisuje z Branicami 1-1. Pomimo przegranej nadal pozostajemy w grze, jednak musimy wygrać następne dwa spotkania. Kolejnym naszym przeciwnikiem jest drużyna z Wołczyna. Już po kilku minutach z sprawą Dominiki Kiełtyki prowadzimy 1-0. Po zmianie stron w odstępie trzech minut tracimy dwie bramki i na pięć minut przed końcem przegrywamy 1-2. Taki wynik „wyrzuca” nas z turnieju. Jednak końcówka meczu należy do nas. Do remisu doprowadza pięknym strzałem z rzutu wolnego Dominika Kiełtyka, a w ostatniej minucie meczu na 3-2 strzela Paulina Drohomirecka. W drugim meczu naszej grupy Kędzierzyn wygrał z Branicami 3-1. Przed „Jedynką” ostatni mecz fazy grupowej z Branicami. Zwycięstwo lub remis daje prudniczankom awans do półfinału. Tak też się stało. Po dwóch bramkach Dominiki Reczek i jednej Dominiki Kiełtyki wygrywamy 3-0. W ostatnim meczu Kędzierzyn wygrał z Wołczynem 3-0 i tym samy zapewnił sobie pierwsze miejsce w naszej grupie. Do półfinału awansowały także zespoły z Brzegu i Dobrodzienia. Brzeżanki, kolejny nasz przeciwnik, wygrały wszystkie mecze w swojej grupie strzelając rywalkom 13 bramek tracąc tylko 1 i to one były faworytkami meczu półfinałowego. Mecz rozpoczął się znakomicie dla gimnazjalistek z Prudnika, po strzale Edyty Dacenko prowadziły 1-0. Niespełna dwie minuty później było już 1-1 i wszystko zaczynało się od nowa. Po zmianie stron na 2-1 strzela Paulina Drohomirecka. W chwilę później wynik na 3-1 podwyższa Dominika Kiełtyka. W tym czasie w bramce prudniczanek bardzo dobrze broni Dominika Szal, to dzięki jej interwencjom zachowujemy nadal dwubramkową przewagę. Jednak na cztery minuty przed końcem meczu brzeżanki odrabiają częściowo straty, jest 3-2. W ostatniej minucie meczu zawodniczka z Brzegu zdobywa trzecią bramkę doprowadzając do remisu i do rzutów karnych. W tym elemencie gry lepsze okazały się gimnazjalistki z Prudnika, które bezbłędnie wykonały wszystkie „jedenastki”. Zwycięstwo 4-3 zapewniły nam: Kiełtyka 1-0, Drohomirecka 2-1, Reczek 3-2 i Dacenko 4-3. W czwartej serii strzał zawodniczki z Brzegu broni nasza bramkarka… „od rzutów karnych” Dominika Kieltyka . W drugim półfinale Kędzierzyn wygrał z Dobrodzieniem 3-1. W meczu o 3 miejsce Brzeg rozgromił Dobrodzień 5-1.

W meczu o złoty medal i przepustkę na wyjazd do Gdańska gimnazjalistki z „Jedynki” ponownie spotkały się z grupowymi rywalkami drużyną z Kędzierzyna Koźla. Nasze zawodniczki przystąpiły do tego meczu bardzo skoncentrowane i z wielką wiarą w zwycięstwo. Zawodniczki z Prudnika w tym meczu zagrały bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Efektem dobrej gry była piękna bramka zdobyta przez Dominikę Reczek. Do przerwy „Jedynka” prowadziła 1-0, a do szczęścia pozostało tylko i aż 10 minut. Po zmianie stron mecz nadal był bardzo zacięty i wyrównany. Na cztery minuty przed końcem spotkania prudniczanki zadały ostateczny cios, po którym zawodniczki z Kędzierzyna nie potrafiły się podnieść. Bramkę dla naszej drużyny zdobyła Paulina Drohomirecka. W tym meczu już nic złego nie mogło się wydarzyć i nic złego się nie wydarzyło. Gimnazjalistki z „Jedynki” wygrały 2-0, zapewniając sobie mistrzostwo województwa COCA-COLA CUP 2015 i awans do Finału Krajowego, który odbędzie się w dniach 19-20 czerwca w Gdańsku.

 

Piotr Rzehak

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook