Prudnik24

Kontrowersyjne zatrudnienie

Kontrowersyjne zatrudnienie
Czerwiec 10
19:18 2015

Wśród głogóweckich opozycyjnych radnych dużo kontrowersji wzbudziło zatrudnienie przez miejską spółkę Zakład Komunalny radnego Piotra Samsona. Zajmuje on stanowisko mistrza w dziale gospodarki i usług komunalnych.

Smaczkiem w całej sprawie jest fakt, że Piotr Samson, jak przypomina Piotr Bujak – również głogówecki radny –głosował przeciwko wnioskowi, który zakładał, że komisja rewizyjna rady skontroluje proces powoływania nowej spółki gminnej.

Szefowa placówki, Aneta Samotus w rozmowie z Nową Trybuną Opolską potwierdziła zatrudnienie Samsona i zapewniła, że w tym przypadku spółka gminna nie miała prawnego obowiązku przeprowadzenia konkursu na to stanowisko. Dodała, że nie ma ponadto ograniczeń prawnych związanych z zatrudnianiem radnych na tego typu stanowiskach.

– Zatrudnienie radnego Samsona w nowej spółce jest bardzo dwuznaczne, szczególnie w kontekście tego, że bardzo sprzeciwiał się on moim wnioskom o kontrolę procesu przekształcania ZMK – komentuje dla Gazety Prudnik24 Piotr Bujak, który zaznacza, że formalnie, w całej sprawie nie można nikomu nic zarzucić. – Jej wymiar etyczny i moralny, daleki jest jednak od ogólnie przyjętych dobrych praktyk – dodaje Bujak. – Musimy pamiętać także o tym, że to nie pierwsza osoba z otoczenia burmistrza Kałamarza, która w ostatnim czasie otrzymała ciepłą posadkę. Czy tak w praktyce ma wyglądać realizacja jego obietnic przedwyborczych?

Nadmieńmy, że głogówecki Zakład Komunalny od marca jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....