Prudnik24

Kontrowersyjne zatrudnienie

Kontrowersyjne zatrudnienie
Czerwiec 10
19:18 2015

Wśród głogóweckich opozycyjnych radnych dużo kontrowersji wzbudziło zatrudnienie przez miejską spółkę Zakład Komunalny radnego Piotra Samsona. Zajmuje on stanowisko mistrza w dziale gospodarki i usług komunalnych.

Smaczkiem w całej sprawie jest fakt, że Piotr Samson, jak przypomina Piotr Bujak – również głogówecki radny –głosował przeciwko wnioskowi, który zakładał, że komisja rewizyjna rady skontroluje proces powoływania nowej spółki gminnej.

Szefowa placówki, Aneta Samotus w rozmowie z Nową Trybuną Opolską potwierdziła zatrudnienie Samsona i zapewniła, że w tym przypadku spółka gminna nie miała prawnego obowiązku przeprowadzenia konkursu na to stanowisko. Dodała, że nie ma ponadto ograniczeń prawnych związanych z zatrudnianiem radnych na tego typu stanowiskach.

– Zatrudnienie radnego Samsona w nowej spółce jest bardzo dwuznaczne, szczególnie w kontekście tego, że bardzo sprzeciwiał się on moim wnioskom o kontrolę procesu przekształcania ZMK – komentuje dla Gazety Prudnik24 Piotr Bujak, który zaznacza, że formalnie, w całej sprawie nie można nikomu nic zarzucić. – Jej wymiar etyczny i moralny, daleki jest jednak od ogólnie przyjętych dobrych praktyk – dodaje Bujak. – Musimy pamiętać także o tym, że to nie pierwsza osoba z otoczenia burmistrza Kałamarza, która w ostatnim czasie otrzymała ciepłą posadkę. Czy tak w praktyce ma wyglądać realizacja jego obietnic przedwyborczych?

Nadmieńmy, że głogówecki Zakład Komunalny od marca jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 113

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Dyrektor chyba sam potrzebuje już jednego z 60 łoży. Niech idzie na emeryturę a nie...

Czy rządzenie jednoosobowe , bez dyskusji i zbędnych pytań można nazwać dobrym rządzeniem ? Przepraszam...

Mniejszość nie kładzie kłód pod nogi -jedynie wstrzymała się od głosu. Zapraszam do obejrzenia na...

dobrze rządzi to chcą odwołać tak tylko w Polsce mniejszość rządziła tyle lat i nic...