Prudnik24

CKZiU z Prudnika wśród nagrodzonych w „Maskaradzie”

CKZiU z Prudnika wśród nagrodzonych w „Maskaradzie”
Czerwiec 20
16:20 2015

12 i 13 czerwca w Głuchołazach odbył się Festiwalu Teatrów Ulicznych. Wydarzenie to miało bogaty program, w realizację którego zaangażowało się wiele osób i instytucji.

Wśród licznych atrakcji, które zostały zaproponowane mieszkańcom należy wymienić : spektakle, konkursy, happeningi plastyczne i teatralne, czytanie poezji czy wystawy. Tę artystyczną inicjatywę wsparł Teatr Ognia z Nysy i prudnicka grupa plastyczna Bo Po Co. Duży wkład w zorganizowanie Festiwalu wniosło Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach, które ogłosiło też konkurs na maskę -” Maskarada”, dla dzieci i młodzieży. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych sukces odnieśli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Prudnika, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Po wręczeniu nagród przedstawiony był spektakl w wykonaniu uczniów LO pt.: „Drugi pokój” według słuchowiska Zbigniewa Herberta. Warto dodać, że była to- w Roku Teatru – cenna inicjatywa. Trzymamy organizatorów za słowo i czekamy na kolejny festiwal, który zgodnie z obietnicą ma się odbyć za rok.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...