Prudnik24

Sukces w cieniu skandalu

Sukces w cieniu skandalu
Czerwiec 25
17:41 2015

Skandal w prudnickiej piłkarskiej „Pogoni”. Jeden z działaczy klubu spieniężył dres zakupiony przez powiat z programu unijnego.

O sprawie poinformował naszą redakcję były członek zarządu klubu, który przeprowadził własne dochodzenie. Według jego relacji rzecz miała mieć miejsce na powiatowym Orliku, gdzie mężczyzna pracował w charakterze animatora sportu. Dres miał sprzedać jednemu z trenujących tam chłopców, co potwierdził ojciec młodego piłkarza. Cena – 120 zł. Jak twierdzi chłopak, człowiek ten dał do zrozumienia, że ma do sprzedania więcej trykotów.

– Pan „X” przyznał, że spieniężył jeden z dresów, ponoć na prośbę bywalca „Orlika”. Wcześniej wszedł w posiadanie tego dresu od Ukraińca, który przed paroma laty miał grać w „Pogoni”, a ponieważ to on sprowadził tego zawodnika do klubu uznał, że może zrobić z dresem, co mu się podoba – komentuje sprawę starosta Radosław Roszkowski i dodaje: – Wstyd i tyle.

Szef powiatu rozwiązał już z „X” umowę o pracę. Z kolei prezes „Pogoni” Wiesław Kopterski wespół ze skarbnik Barbarą Łacną udali się na policję.

– W tej sprawie prowadzimy postępowanie pod kątem kradzieży, ale na razie za wcześnie mówić o jego rezultacie – powiedział nam rzecznik policji sierż. sztab. Andrzej Spyrka.

– Dla mnie to bulwersujące, żeby członek zarządu był wplątany w takie rzeczy – ubolewa prezes Kopterski i zaznacza, że dla pozostałych członków zarządu klubu takie zachowanie jest dyskwalifikujące. Nadmieńmy, że „X” nie chciał rozmawiać z naszą gazetą.

To nie jedyne zmartwienia w klubie. W maju, w trakcie zebrania sprawozdawczego starosta, po rozmowach z piłkarzami, donosił o ginącej z szatni wodzie mineralnej. Z komentarzy w Internecie wynika ponadto, że z klubu ginęły także piłki. Niepokojący, czy wręcz zadziwiający jest także fakt, że zaledwie 40 osób przekazało 1% swojego podatku na rzecz „Pogoni”. Co jednak najważniejsze – ta utrzymała się w IV klasie rozgrywkowej.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....