Prudnik24

Sukces w cieniu skandalu

Sukces w cieniu skandalu
25 czerwca
17:41 2015

Skandal w prudnickiej piłkarskiej „Pogoni”. Jeden z działaczy klubu spieniężył dres zakupiony przez powiat z programu unijnego.

O sprawie poinformował naszą redakcję były członek zarządu klubu, który przeprowadził własne dochodzenie. Według jego relacji rzecz miała mieć miejsce na powiatowym Orliku, gdzie mężczyzna pracował w charakterze animatora sportu. Dres miał sprzedać jednemu z trenujących tam chłopców, co potwierdził ojciec młodego piłkarza. Cena – 120 zł. Jak twierdzi chłopak, człowiek ten dał do zrozumienia, że ma do sprzedania więcej trykotów.

– Pan „X” przyznał, że spieniężył jeden z dresów, ponoć na prośbę bywalca „Orlika”. Wcześniej wszedł w posiadanie tego dresu od Ukraińca, który przed paroma laty miał grać w „Pogoni”, a ponieważ to on sprowadził tego zawodnika do klubu uznał, że może zrobić z dresem, co mu się podoba – komentuje sprawę starosta Radosław Roszkowski i dodaje: – Wstyd i tyle.

Szef powiatu rozwiązał już z „X” umowę o pracę. Z kolei prezes „Pogoni” Wiesław Kopterski wespół ze skarbnik Barbarą Łacną udali się na policję.

– W tej sprawie prowadzimy postępowanie pod kątem kradzieży, ale na razie za wcześnie mówić o jego rezultacie – powiedział nam rzecznik policji sierż. sztab. Andrzej Spyrka.

– Dla mnie to bulwersujące, żeby członek zarządu był wplątany w takie rzeczy – ubolewa prezes Kopterski i zaznacza, że dla pozostałych członków zarządu klubu takie zachowanie jest dyskwalifikujące. Nadmieńmy, że „X” nie chciał rozmawiać z naszą gazetą.

To nie jedyne zmartwienia w klubie. W maju, w trakcie zebrania sprawozdawczego starosta, po rozmowach z piłkarzami, donosił o ginącej z szatni wodzie mineralnej. Z komentarzy w Internecie wynika ponadto, że z klubu ginęły także piłki. Niepokojący, czy wręcz zadziwiający jest także fakt, że zaledwie 40 osób przekazało 1% swojego podatku na rzecz „Pogoni”. Co jednak najważniejsze – ta utrzymała się w IV klasie rozgrywkowej.

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook