Prudnik24

Syryjska rodzina już na swoim

Syryjska rodzina już na swoim
Sierpień 18
18:47 2015

Jak poinformował portal glogowek-online 4 sierpnia przybyli do tego miasta Syryjczycy otrzymali klucze do domu, w którym od tej pory będą mieszkać.

Klucze przekazali członkom syryjskiej rodziny przedstawiciele grupy Głogówek Bezpieczna Przystań, zrzeszającej ludzi dobrej woli z różnych środowisk z Głogówka i okolic. Powstała w chwili, kiedy pojawił się wspólny cel uratowania chrześcijańskiej rodziny z Syrii. Środki na przeprowadzenie czasochłonnego – jak się okazało – remontu domu położonego na obrzeżach miasta pochodziły od prywatnych darczyńców. „Wspólnie poszukujemy jeszcze: pieca centralnego ogrzewania, zbiornika na hydrofor (150-200litrów), zbiornika do centralnego ogrzewania z wężownicą, ubrań, telewizora, pralki oraz osób chętnych do zamontowanie kaloryferów” – można przeczytać na głogóweckim portalu. Podany jest też numer kontaktowy: 516 642 600. To jednak nie koniec. „Poszukujemy również stałej pracy dla ojca rodziny (jest utalentowanym fryzjerem), osób które zechciałyby nawiązać towarzyskie relację z rodziną oraz zechciałyby uczyć rodzinę języka polskiego” – czytamy dalej.

Syryjczycy wyjechali ze swojego kraju z powodu prześladowań, jakich doznają tam chrześcijanie z rąk islamskich fanatyków. Do naszego kraju syryjska pięcioosobowa rodzina została sprowadzona z inicjatywy Fundacji Estera. Dom wraz z działką bezinteresownie i bezpłatnie udostępnił właściciel na okres przynajmniej pięciu lat.

Gazeta Prudnik24 – numer 130

Reklama

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook