Prudnik24

Syryjska rodzina już na swoim

Syryjska rodzina już na swoim
Sierpień 18
18:47 2015

Jak poinformował portal glogowek-online 4 sierpnia przybyli do tego miasta Syryjczycy otrzymali klucze do domu, w którym od tej pory będą mieszkać.

Klucze przekazali członkom syryjskiej rodziny przedstawiciele grupy Głogówek Bezpieczna Przystań, zrzeszającej ludzi dobrej woli z różnych środowisk z Głogówka i okolic. Powstała w chwili, kiedy pojawił się wspólny cel uratowania chrześcijańskiej rodziny z Syrii. Środki na przeprowadzenie czasochłonnego – jak się okazało – remontu domu położonego na obrzeżach miasta pochodziły od prywatnych darczyńców. „Wspólnie poszukujemy jeszcze: pieca centralnego ogrzewania, zbiornika na hydrofor (150-200litrów), zbiornika do centralnego ogrzewania z wężownicą, ubrań, telewizora, pralki oraz osób chętnych do zamontowanie kaloryferów” – można przeczytać na głogóweckim portalu. Podany jest też numer kontaktowy: 516 642 600. To jednak nie koniec. „Poszukujemy również stałej pracy dla ojca rodziny (jest utalentowanym fryzjerem), osób które zechciałyby nawiązać towarzyskie relację z rodziną oraz zechciałyby uczyć rodzinę języka polskiego” – czytamy dalej.

Syryjczycy wyjechali ze swojego kraju z powodu prześladowań, jakich doznają tam chrześcijanie z rąk islamskich fanatyków. Do naszego kraju syryjska pięcioosobowa rodzina została sprowadzona z inicjatywy Fundacji Estera. Dom wraz z działką bezinteresownie i bezpłatnie udostępnił właściciel na okres przynajmniej pięciu lat.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...