Prudnik24

Syryjska rodzina już na swoim

Syryjska rodzina już na swoim
Sierpień 18
18:47 2015

Jak poinformował portal glogowek-online 4 sierpnia przybyli do tego miasta Syryjczycy otrzymali klucze do domu, w którym od tej pory będą mieszkać.

Klucze przekazali członkom syryjskiej rodziny przedstawiciele grupy Głogówek Bezpieczna Przystań, zrzeszającej ludzi dobrej woli z różnych środowisk z Głogówka i okolic. Powstała w chwili, kiedy pojawił się wspólny cel uratowania chrześcijańskiej rodziny z Syrii. Środki na przeprowadzenie czasochłonnego – jak się okazało – remontu domu położonego na obrzeżach miasta pochodziły od prywatnych darczyńców. „Wspólnie poszukujemy jeszcze: pieca centralnego ogrzewania, zbiornika na hydrofor (150-200litrów), zbiornika do centralnego ogrzewania z wężownicą, ubrań, telewizora, pralki oraz osób chętnych do zamontowanie kaloryferów” – można przeczytać na głogóweckim portalu. Podany jest też numer kontaktowy: 516 642 600. To jednak nie koniec. „Poszukujemy również stałej pracy dla ojca rodziny (jest utalentowanym fryzjerem), osób które zechciałyby nawiązać towarzyskie relację z rodziną oraz zechciałyby uczyć rodzinę języka polskiego” – czytamy dalej.

Syryjczycy wyjechali ze swojego kraju z powodu prześladowań, jakich doznają tam chrześcijanie z rąk islamskich fanatyków. Do naszego kraju syryjska pięcioosobowa rodzina została sprowadzona z inicjatywy Fundacji Estera. Dom wraz z działką bezinteresownie i bezpłatnie udostępnił właściciel na okres przynajmniej pięciu lat.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...