Prudnik24

Targi Inter-Region znów gościły w Prudniku

Targi Inter-Region znów gościły w Prudniku
17 września
20:39 2015

Tegoroczne targi to już dwudziesta edycja tej tradycyjnej imprezy pogranicza polsko-czeskiego.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał w hali Obuwnika w piątek 11 września burmistrz Franciszek Fejdych.

– Cieszę się, że producenci i nowe technologie znów zagoszczą na tej sali – podkreśli z wysokości sceny szef gminy. Przy okazji z rąk wiceprzewodniczącego polskiego oddziału Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow, a jednocześnie burmistrza Olsztynka (Warmia i Mazury) odebrał certyfikat potwierdzający przyjęcie Prudnika do organizacji. Wiceprzewodniczący przedstawił z kolei krótko zebranym założenia wynikające z przynależności do tej grupy miast.

Głos zabrał również starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

– Radujemy się dziś, że targi przez tak wiele lat utrzymują swój poziom, a obecność naszych gości z Czech dowodzi, że są one potrzebne – stwierdził starosta, mając na myśli mistostarostę Bruntala – Libora Unverdorbena. Poza wymienionymi na scenie zagościł także Adam Krupa – burmistrz Głubczyc, które starają się o przyjęcie do grona Citta Slow, a także jedna z głównych orędowniczek prudnickiego uczestnictwa w nim – Regina Sieradzka z Uniwersytetu Złotego Wieku „Pokolenia”.

W trakcie targów można było zapoznać się z ofertą firm zajmujących się produkcją i sprzedażą materiałów budowlanych, armatury sanitarnej, mebli, systemów ocieplenia i dekoracyjnych. Do nabycia były także produkty rękodzieła, a dla smakoszy organizatorzy przygotowali stoiska gastronomiczne.

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook