Prudnik24

Targi Inter-Region znów gościły w Prudniku

Targi Inter-Region znów gościły w Prudniku
Wrzesień 17
20:39 2015

Tegoroczne targi to już dwudziesta edycja tej tradycyjnej imprezy pogranicza polsko-czeskiego.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał w hali Obuwnika w piątek 11 września burmistrz Franciszek Fejdych.

– Cieszę się, że producenci i nowe technologie znów zagoszczą na tej sali – podkreśli z wysokości sceny szef gminy. Przy okazji z rąk wiceprzewodniczącego polskiego oddziału Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow, a jednocześnie burmistrza Olsztynka (Warmia i Mazury) odebrał certyfikat potwierdzający przyjęcie Prudnika do organizacji. Wiceprzewodniczący przedstawił z kolei krótko zebranym założenia wynikające z przynależności do tej grupy miast.

Głos zabrał również starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

– Radujemy się dziś, że targi przez tak wiele lat utrzymują swój poziom, a obecność naszych gości z Czech dowodzi, że są one potrzebne – stwierdził starosta, mając na myśli mistostarostę Bruntala – Libora Unverdorbena. Poza wymienionymi na scenie zagościł także Adam Krupa – burmistrz Głubczyc, które starają się o przyjęcie do grona Citta Slow, a także jedna z głównych orędowniczek prudnickiego uczestnictwa w nim – Regina Sieradzka z Uniwersytetu Złotego Wieku „Pokolenia”.

W trakcie targów można było zapoznać się z ofertą firm zajmujących się produkcją i sprzedażą materiałów budowlanych, armatury sanitarnej, mebli, systemów ocieplenia i dekoracyjnych. Do nabycia były także produkty rękodzieła, a dla smakoszy organizatorzy przygotowali stoiska gastronomiczne.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...