Prudnik24

Mieszkańcy konsultowali plany rewitalizacji

Mieszkańcy konsultowali plany rewitalizacji
Październik 20
21:23 2015

W poniedziałkowe przedpołudnie 2 października w sali kameralnej Prudnickiego Ośrodka Kultury miały miejsce konsultacje społeczne dotyczące projektu zagospodarowania terenu kwartału ulic: Młyńskiej, Szkolnej, Traugutta i Armii Krajowej.

Obecnie na terenie jednego z największych kwartałów w mieście znajdują się mało estetyczne, a często w stanie ruiny, garaże i komórki. Sporo jest też zarośniętych nieużytków, a całość obrazu dopełniają żwirowe drogi, które w czasie deszczu zamieniają się w bajora.

Projekt rewitalizacji tego obszaru powstał już w 2009 roku, a teraz nabiera konkretnych kształtów. W planach jest m.in. zburzenie komórek, budowa dróg i miejsc parkingowych, instalacja oświetlenia i odwodnienia. Mają powstać też place zabaw i budynki gospodarcze. Gmina chce utworzyć także dojścia do posesji i zadbać o tereny zielone. Ponadto powstać ma budynek usługowy, w którym najpewniej znajdzie się miejsce pod niewielkie centrum handlowe. Prace mają być sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Mieszkańcy pytali przedstawicieli gminy m.in. o kwestie budowy wspomnianego centrum handlowego. Padło równie pytanie o to, czy prace obejmą remont kamienic (nie jest to przewidziane). Inne pytania dotyczyły m.in. ogrodzenia placów zabaw (nie przewidziano), czy też zlokalizowania garaży na podwórzu przy ul. Traugutta 9 (nie przewidziano). Mieszkańcy pytali również, czy ZEC może wejść na omawiany teren. I tu odpowiedź gminy jest jasna: każda wspólnota ma prawo wystąpić do ZEC-u o przyłączenie budynku. Ważne pytanie dotyczyło terminu rozpoczęcia prac. Ten jest uzależniony od wyniku naboru wniosków, czym zająć się ma Urząd Marszałkowski. Wiele wskazuje jednak na to, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook