Prudnik24

Biała: remonty infrastruktury drogowej

Biała: remonty infrastruktury drogowej
Listopad 04
20:10 2015

Zakończona została budowa nowej nawierzchni na ul. Wodociągowej w Białej (droga boczna od ul. Kilińskiego w stronę byłej wieży ciśnień). Koszt jej budowy wyniósł ok.425 tys. zł. Również w Chrzelicach na odcinku od budynku p.Augustynów do obwodnicy wykonano nową nawierzchnię.
Droga wykonana została przy dofinansowaniu ze środków PROW.

Z funduszu sołeckiego położony został również asfalt na części drogi w Ogierniczach. Na bialskim cmentarzu wyremontowane zostały alejki, a przed cmentarzem urządzono miejsca parkingowe. Teren za parkingiem zostanie wyłożony kamiennym brukiem.
Wyremontowany został także odcinek kanalizacji deszczowej ze środków gminnych przy drodze powiatowej Józefów – Dobreszowice w ramach dofinansowania prac zgodnie z umową zawartą ze Starostwem Powiatowym w Prudniku. Opracowana została też dokumentacja techniczna budowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wilkowie. Inwestycja zostanie zrealizowana przy dofinansowaniu w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w 2016 roku.
Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Białej z dnia 29 września 2015 r. wyłączone zostały z kategorii dróg gminnych drogi: Krobusz – Nowa Wieś (nr 106508), Moszna – Nowa Wieś na odcinku granica powiatu prudnickiego – Nowa Wieś (nr106407), Nowa Wieś – Dębina (nr106518) i droga Ścinawa Nyska – Kolnowice na odcinku granica powiatu prudnickiego – Kolnowice (nr106615). Wymienione drogi gminne dotychczas będące drogami publicznymi zgodnie z podjętą przez Radę Miejską uchwałą są drogami o nawierzchni gruntowej, nie utwardzone i służą jedynie dojazdowi do gruntów rolnych przy nich położonych.

Ryszard Nowak

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...

odroczenie wykonania kary
  • odroczenie wykonania kary jako przesłanka warunkowego zawieszenia po zbawienia wolności przepis art wprowadził
  • prawolingo.pl