Prudnik24

Biała: remonty infrastruktury drogowej

Biała: remonty infrastruktury drogowej
Listopad 04
20:10 2015

Zakończona została budowa nowej nawierzchni na ul. Wodociągowej w Białej (droga boczna od ul. Kilińskiego w stronę byłej wieży ciśnień). Koszt jej budowy wyniósł ok.425 tys. zł. Również w Chrzelicach na odcinku od budynku p.Augustynów do obwodnicy wykonano nową nawierzchnię.
Droga wykonana została przy dofinansowaniu ze środków PROW.

Z funduszu sołeckiego położony został również asfalt na części drogi w Ogierniczach. Na bialskim cmentarzu wyremontowane zostały alejki, a przed cmentarzem urządzono miejsca parkingowe. Teren za parkingiem zostanie wyłożony kamiennym brukiem.
Wyremontowany został także odcinek kanalizacji deszczowej ze środków gminnych przy drodze powiatowej Józefów – Dobreszowice w ramach dofinansowania prac zgodnie z umową zawartą ze Starostwem Powiatowym w Prudniku. Opracowana została też dokumentacja techniczna budowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wilkowie. Inwestycja zostanie zrealizowana przy dofinansowaniu w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w 2016 roku.
Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Białej z dnia 29 września 2015 r. wyłączone zostały z kategorii dróg gminnych drogi: Krobusz – Nowa Wieś (nr 106508), Moszna – Nowa Wieś na odcinku granica powiatu prudnickiego – Nowa Wieś (nr106407), Nowa Wieś – Dębina (nr106518) i droga Ścinawa Nyska – Kolnowice na odcinku granica powiatu prudnickiego – Kolnowice (nr106615). Wymienione drogi gminne dotychczas będące drogami publicznymi zgodnie z podjętą przez Radę Miejską uchwałą są drogami o nawierzchni gruntowej, nie utwardzone i służą jedynie dojazdowi do gruntów rolnych przy nich położonych.

Ryszard Nowak

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

odroczenie wykonania kary
  • odroczenie wykonania kary jako przesłanka warunkowego zawieszenia po zbawienia wolności przepis art wprowadził
  • prawolingo.pl