Prudnik24

Piłkarska Pogoń przyzna jubileuszowe odznaki

Piłkarska Pogoń przyzna jubileuszowe odznaki
Listopad 13
17:39 2015

Podczas nadzwyczajnego walnego zebrania członków stowarzyszenia MKS Pogoń Prudnik powołano kapitułę, która zadecyduje o przyznaniu jubileuszowych odznak z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia powołania klubu.

Propozycja powołania kapituły związana była z potrzebą wytypowania osób do odznaczenia, a także ustalenia gradacji odznaczeń (jeszcze w tym roku przyznane mają być złote, srebrne i brązowe odznaki). Pomysłodawcą przyznania odznak z okazji tegorocznego jubileuszu klubu był starosta prudnicki Radosław Roszkowski, który także zaprojektował je i pozyskał pieniądze na ich produkcję w ramach projektu unijnego.

Podczas zebrania pojawiła się idea powołania do składu kapituły osób z zarządu klubu, a także przedstawicieli kibiców, zawodników i innych osób związanych z prudnicką piłką. Zgłoszono też postulat, by kapitułę powołać na stałe, bo za kilka lat klub będzie obchodził kolejny jubileusz – 75-lecia istnienia. Ostatecznie, po krótkiej dyskusji, wyłoniono proponowany siedmioosobowy skład, który uczestnicy zebrania jednogłośnie zaakceptowali w głosowaniu, upoważniając jednocześnie by w imieniu Walnego Zebrania dokonała”przydziału” odznak.

Kapitułę tworzą zatem: Janusz Stefanko, Henryk Nowaczek, Mieczysław Matczak, Stanisław Isalski (przedstawiciel kibiców), Marcin Rudzki (zawodnicy), oraz Radosław Roszkowski i Marek Krajewski (dyr. OSiR w Prudniku). W późniejszym terminie dokonano również wyboru jej przewodniczącego, którym został Mieczysław Matczak.

W drugiej części obrad dyskutowano o sytuacji w klubie, którą przedstawił wiceprezes Grzegorz Pawlak. Zwracał on uwagę, że jakkolwiek cieszą dobre wyniki drużyny w rundzie jesiennej (po 13 kolejkach Pogoń zajmuje 6. miejsce, z niewielką stratą do drugiej i trzeciej lokaty – red.), to organizacyjnie w klubie jest dużo do zrobienia. Problem to jednak brak młodych, dyspozycyjnych osób, które będą mogły wziąć na siebie obowiązki (część członków zarządu to osoby w starszym wieku, lub mające już inne obowiązki, jak trener Dariusz Przybylski). Stąd apel Grzegorza Pawlaka, by – także za pośrednictwem mediów, w tym naszej gazety – przekazać informację, że mile widziane są osoby, które zechcą udzielać się w społecznej pracy w klubie (kontakt mailowy: g.pawlak@pogonprudnik.pl, lub pod nr tel. 602 878 502).

Prezes Wiesław Kopterski przypomniał z kolei, że niebawem upłynie kadencja obecnego zarządu i na początku przyszłego roku ma odbyć się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które ma wyłonić nowe władze klubu.

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...