Prudnik24

Dołącz do „Szlachetnej paczki”

Dołącz do „Szlachetnej paczki”
Grudzień 07
16:14 2015

Wielkimi krokami zbliża się finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. W tym roku, tradycyjnie, obydwa się ona także na terenie gminy Prudnik.

Projekt ma na celu pomoc najbiedniejszym rodzinom. W jego ramach wolontariusze, (tzw. „SuperW”), odwiedzają najbardziej potrzebujących w swoim otoczeniu, a następnie indywidualnie i szczegółowo ocenią sytuację danej rodziny. To do nich zależy podjęcie decyzji o włączeniu do projektu. Rodzinom zostają przekazane paczki z – np. żywnością, czy ubraniami.

W najbliższy weekend 12-13 grudnia, uruchomiony zostanie magazyn w Prudniku na Placu Farnym 2 (Dom Katolicki), gdzie Darczyńcy będą przywozić prezenty dla rodzin, którym – następnie – przekażą je wolontariusze.

– Każdy darczyńca może liczyć na miłe przyjęcie w naszym magazynie, w iście świątecznej atmosferze. W tym roku w rejonie Prudnika udało się włączyć do projektu ponad trzydzieści rodzin, z czego większość już posiada darczyńców, a tylko kilka rodzin czeka na niego. Widać ogromny progres w stosunku do lat poprzednich. To cieszy, jednak daje nam obraz, że biednych rodzin w naszym rejonie jest bardzo dużo – komentuje dla Gazety Prudnik24 Grzegorz Zawiślak – asystent Szlachetnej Paczki ds. promocji w rejonie.

Nadmieńmy, że pomoc którą otrzymuje rodzinie jest znacząca. Średnia wartość jednej paczki deklarowana przez darczyńców w zeszłym roku wyniosła 2106 zł.

– Pomoc otrzymało 19580 potrzebujących rodzin, to aż 76746 osób starszych, samotnych, a także  rodzin wielodzietnych, do których dotarła Paczka. Liczba darczyńców, którzy wzięli udział w projekcie i przygotowali paczki dla wybranych rodzin to 700480 osób, a jedną paczkę tworzyło ok. 36 osób – przytacza optymistyczne dane Grzegorz Zawiślak. Jak podkreśla, najważniejszym elementem w akcji jest fakt, że obdarowany dostaje namacalną informację, że nie jest sam ze swoimi problemami, że są ludzie którym jego los nie jest obojętny.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby zostać darczyńcą, zachęcamy do kontaktu z prudnicką koordynatorką akcji – Marzeną Mazur. Dostępna jest pod numerem telefonu 723 773 269, bądź mailowo – marzena0687@wp.pl.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 137

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook