Prudnik24

Na sygnale

Na sygnale
Grudzień 13
19:03 2015

Przegląd kroniki policyjnej z ubiegłych dwóch tygodni.

 

Piraci drogowi złapani

Ten tydzień przyniósł istny „wysyp” piratów drogowych na powiatowych trasach.

W środę 30 listopada dwaj kierowcy, jadący w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h, zostali zatrzymani przez policjantów. Mieszkaniec Kędzierzyna – Koźla swoim audi przekroczył prędkość o 60 km/h, a mieszkaniec gminy Bystrzyca o 51 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejnym piratem zatrzymanym przez drogówkę okazał się 34-letni mieszkaniec Kędzierzyna – Koźla. Mężczyzna w Mochowie, w terenie zabudowanym, jechał swoim oplem aż 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu niemieckie prawo jazdy. Kilka godzin wcześniej to samo spotkało 52-letniego mieszkańca gminy Bystrzyca. Mężczyzna w Niemysłowicach jechał osobowym audi 101 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o 51 km/h.

Również w niedzielę 22 listopada nieoznakowany radiowóz natknął się na drogowych wariatów. Rekordzistą okazał się kierowca z Czech, który w miejscowości Dobroszewice pędził osobowym passatem 136 km/h. 40-latek przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, aż o 86 km/h.! Nieznacznie mniej, bo 108 km/h miał na liczniku swojego audi, zatrzymany w Łące Prudnickiej mieszkaniec województwa małopolskiego.   W tej samej miejscowości została zatrzymana także 27-latka, która na co dzień mieszka w Holandii. Kobieta jechała audi 101 km/h.

 

Ukradli…szable i miecze, wpadli jak dzieci

Prudniccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, których podejrzewają o kradzież drogocennych przedmiotów. Złodzieje wpadli, gdy…przyszli zabrać łup ze swojej kryjówki.

19 listopada w nocy, dyżurny policji w Prudniku otrzymał informację o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że z domu skradziono warte 20 000 złotych obrazy, instrumenty muzyczne oraz repliki szabli i mieczy.

Na miejscu włamania śledczy przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Policyjny pies podjął trop i doprowadził policjantów do skradzionych przedmiotów, które były ukryte w zaroślach, kilkaset metrów od miejsca włamania. Gdy podejrzani przyszli zabrać łup, policjanci już na nich czekali. W ręce funkcjonariuszy wpadło trzech mężczyzn w wieku od 22 do 26 lat.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mieszkańcom Prudnika zarzutu kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook