Prudnik24

Na sygnale

Na sygnale
Grudzień 13
19:03 2015

Przegląd kroniki policyjnej z ubiegłych dwóch tygodni.

 

Piraci drogowi złapani

Ten tydzień przyniósł istny „wysyp” piratów drogowych na powiatowych trasach.

W środę 30 listopada dwaj kierowcy, jadący w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h, zostali zatrzymani przez policjantów. Mieszkaniec Kędzierzyna – Koźla swoim audi przekroczył prędkość o 60 km/h, a mieszkaniec gminy Bystrzyca o 51 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejnym piratem zatrzymanym przez drogówkę okazał się 34-letni mieszkaniec Kędzierzyna – Koźla. Mężczyzna w Mochowie, w terenie zabudowanym, jechał swoim oplem aż 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu niemieckie prawo jazdy. Kilka godzin wcześniej to samo spotkało 52-letniego mieszkańca gminy Bystrzyca. Mężczyzna w Niemysłowicach jechał osobowym audi 101 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył więc o 51 km/h.

Również w niedzielę 22 listopada nieoznakowany radiowóz natknął się na drogowych wariatów. Rekordzistą okazał się kierowca z Czech, który w miejscowości Dobroszewice pędził osobowym passatem 136 km/h. 40-latek przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, aż o 86 km/h.! Nieznacznie mniej, bo 108 km/h miał na liczniku swojego audi, zatrzymany w Łące Prudnickiej mieszkaniec województwa małopolskiego.   W tej samej miejscowości została zatrzymana także 27-latka, która na co dzień mieszka w Holandii. Kobieta jechała audi 101 km/h.

 

Ukradli…szable i miecze, wpadli jak dzieci

Prudniccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, których podejrzewają o kradzież drogocennych przedmiotów. Złodzieje wpadli, gdy…przyszli zabrać łup ze swojej kryjówki.

19 listopada w nocy, dyżurny policji w Prudniku otrzymał informację o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że z domu skradziono warte 20 000 złotych obrazy, instrumenty muzyczne oraz repliki szabli i mieczy.

Na miejscu włamania śledczy przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Policyjny pies podjął trop i doprowadził policjantów do skradzionych przedmiotów, które były ukryte w zaroślach, kilkaset metrów od miejsca włamania. Gdy podejrzani przyszli zabrać łup, policjanci już na nich czekali. W ręce funkcjonariuszy wpadło trzech mężczyzn w wieku od 22 do 26 lat.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mieszkańcom Prudnika zarzutu kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...