Prudnik24

Pogoń Prudnik: podsumowanie rundy jesiennej

Pogoń Prudnik: podsumowanie rundy jesiennej
Grudzień 18
20:13 2015

Biało-Niebiescy sprawili miłą niespodziankę i zakończyli rundę jesienną rozgrywek opolskiej SALTEX IV Ligi na „pudle”. Ostatnie wydarzenia podsumowuje dla Gazety Prudnik 24 wiceprezes klubu, Grzegorz Pawlak.

– Za nami najlepsza od wielu lat runda jesienna Pogoni Prudnik. Dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy całego zespołu z trenerem Dariuszem Przybylskim na czele, udało się zgromadzić 29 pkt. i zająć na półmetku rozgrywek miejsce na podium – mówi wiceprezes Pawlak.
Chociaż przyznaje, że wielu zawodników zasłużyło na wyróżnienia indywidualne, to jednocześnie podkreśla, że mecze wygrywała drużyna, kolektyw, tzw. „zgrana paka”, jaką w Prudniku udało się stworzyć. Zauważa też, że nie należy zapominać o drużynie juniorów Pogoni, prowadzonej przez trenera Marcina Wichra.
– Te 29 punktów seniorów, to bardzo dobra zaliczka na wiosnę. Daje trenerowi możliwości i pełen komfort wprowadzania do pierwszego zespołu wyróżniających się zawodników z drużyny juniorów, która, bardzo dobrze radziła sobie w końcówce rundy – stwierdza Grzegorz Pawlak.
Dodaje, że promowanie wychowanków, młodych zawodników, powinno być celem nadrzędnym Pogoni.
– Podium po rundzie jesiennej, tylko temu sprzyja i taki, moim prywatnym zdaniem, powinien być wiosenny cel pierwszego zespołu – uważa wiceprezes.
Z wiosennych planów pozasportowych wymienia kwestię instalacji oświetlenia boiska treningowego.
– Dzięki staraniom kilku osób, udało się zakupić słupy oświetleniowe. Jeżeli aura pozwoli, wczesną wiosną, zawodnicy będą mogli trenować po zmroku – mówi.
Poprawa infrastruktury wokół stadionu – przy dobrej współpracy z właścicielem, czyli Gminą Prudnik, a tym samym z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji – jest, według Grzegorza Pawlaka, jednym z podstawowych celów na 2016 rok dla osób działających w Pogoni.
Ma też nadzieję, że pokazanie zaangażowania klubu, wymierna poprawa infrastruktury, realizacja krok po kroku małych modernizacji, remontów, pozwoli na przyspieszenie rozpoczęcia prac związanych z modernizacją stadionu. Według niego nowy obiekt, przyda się całemu Prudnikowi.

Wiceprezes zwraca też uwagę na postawę kibiców – cieszy równa, całkiem przyzwoita frekwencja na meczach Pogoni.
– Jednak celem i marzeniem zawodników, oraz osób związanych z klubem, jest liczba kibiców choć zbliżona do tej, którą można było zobaczyć podczas historycznego, towarzyskiego spotkania z Pogonią Lwów, zorganizowanego z okazji jubileuszu 70 lecia Pogoni Prudnik, który obchodziliśmy w tym roku – przyznaje Grzegorz Pawlak.
Zapowiada też, że podczas rundy wiosennej na meczach przy ul. Kolejowej 7 na kibiców gospodarzy oraz gości czekać będą kolejne atrakcje, na które już dziś serdecznie wszystkich zaprasza.
Z okazji kończącego się roku i zbliżającego skierował także podziękowania i życzenia adresowane do władz miasta i powiatu, zawodników i działaczy klubowych, sponsorów oraz kibiców i sympatyków piłki nożnej w naszym mieście.


Wypowiedź – Grzegorz Pawlak, wiceprezes zarządu MKS Pogoń Prudnik
W imieniu Zarządu klubu serdecznie dziękuję Panu burmistrzowi, Franciszkowi Fejdychowi, oraz Radnym Miasta i Gminie Prudnik, za wsparcie finansowe klubu. Dziękujemy także Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Prudniku, na czele z Panem dyrektorem Markiem Krajewskim, za umożliwienie bezpłatnego korzystania z obiektów przy ul. Kolejowej 7. Dziękujemy również Panu Staroście Radosławowi Roszkowskiemu, za zaangażowanie w życie klubu, wsparcie i pomoc w organizacji obchodów jubileuszu 70-lecia Pogoni.
Dziękujemy zawodnikom, trenerom i kierownikom obu drużyn za zaangażowanie, wolę walki i współtworzenie historii najstarszego klubu na Opolszczyźnie, jakim jest Pogoń Prudnik.
Dziękujemy również wszystkim sponsorom, bez których wsparcia klub nie miałby szans przetrwać tych 70 lat. Każdy z Was ma w tym swój wymierny wkład.

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy





Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...