Prudnik24

Stowarzyszenie Subregionu Południowego już w styczniu?

Stowarzyszenie Subregionu Południowego już w styczniu?
Styczeń 29
17:45 2016

Zgodnie z informacjami, jakie podawaliśmy w grudniu, sprawa instytucjonalizacji Partnerstwa Nyskiego nabiera tempa – jeszcze w styczniu w jego ramach ma powstać Stowarzyszenie Subregionu Południowego, które uskuteczni pozyskiwanie środków unijnych. Przypomnijmy, że do Partnerstwa Nyskiego należy m.in. powiat prudnicki, a także gminy – Prudnik, Lubrza i Biała.

– Stowarzyszenia są dla nas lepszą formą do kontaktu, ponieważ mają zarząd, który reprezentuje konkretna osoba – mówił w grudniu na łamach Gazety Prudnik24 Tomasz Hanzel – zastępca dyrektora departamentu koordynacji programów operacyjnych w opolskim Urzędzie Marszałkowskim. Do połowy stycznia rady miejskie i powiatowe należących do Partnerstwa członków mają podjąć stosowne uchwały w tej sprawie.

Po powstaniu stowarzyszenia przedstawiciele poszczególnych gmin i powiatów będą mogli prowadzić rozmowy z urzędem marszałkowskim i Komisją Europejską. Do pozyskania jest ponad 130 mln. zł. Ze środków tych gmina Prudnik i Partnerstwo Nyskie planuje m.in. utworzyć w Prudniku nowy dworzec autobusowy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...