Prudnik24

Stowarzyszenie Subregionu Południowego już w styczniu?

Stowarzyszenie Subregionu Południowego już w styczniu?
Styczeń 29
17:45 2016

Zgodnie z informacjami, jakie podawaliśmy w grudniu, sprawa instytucjonalizacji Partnerstwa Nyskiego nabiera tempa – jeszcze w styczniu w jego ramach ma powstać Stowarzyszenie Subregionu Południowego, które uskuteczni pozyskiwanie środków unijnych. Przypomnijmy, że do Partnerstwa Nyskiego należy m.in. powiat prudnicki, a także gminy – Prudnik, Lubrza i Biała.

– Stowarzyszenia są dla nas lepszą formą do kontaktu, ponieważ mają zarząd, który reprezentuje konkretna osoba – mówił w grudniu na łamach Gazety Prudnik24 Tomasz Hanzel – zastępca dyrektora departamentu koordynacji programów operacyjnych w opolskim Urzędzie Marszałkowskim. Do połowy stycznia rady miejskie i powiatowe należących do Partnerstwa członków mają podjąć stosowne uchwały w tej sprawie.

Po powstaniu stowarzyszenia przedstawiciele poszczególnych gmin i powiatów będą mogli prowadzić rozmowy z urzędem marszałkowskim i Komisją Europejską. Do pozyskania jest ponad 130 mln. zł. Ze środków tych gmina Prudnik i Partnerstwo Nyskie planuje m.in. utworzyć w Prudniku nowy dworzec autobusowy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 109

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...

No mattter if sme one searches fⲟr his requiired tҺing, therefoге he/she needs to be...

Ja czekam ponad rok na decyzje z rops w Opolu wiec nie jestema przekonana co...

ale kupa, nic wartościowego co faktycznie coś może wnieść i poprawić sytuację w mieście...