Prudnik24

Do Rosji po nowe doświadczenia

Do Rosji po nowe doświadczenia
Styczeń 30
17:58 2016

Pochodzący z Lubrzy bokser Mateusz Kowalczyk brał udział w kolejnym w karierze turnieju. Ty razem wystąpił w zawodach Pucharu Świata w Khanty-Mansijsku na Syberii.

Losowanie już w pierwszej rundzie przydzieliło Kowalczykowi z katowickiego 06 Kleofasa Katowice trudnego przeciwnika – brązowego medalistę mistrzostw Europy – Litwina Tadasa Tamasauskasema. Nasz zawodnik walkę przegrał na punkty.

– Nie poszczęściło mi się nie dlatego, że trafiłem na dobrego zawodnika, bo tam byli sami dobrzy, ale dlatego, że jego styl mi nie leżał. Litwin uderza z dystansu, potem klinczuje, przepycha się i nie daje poboksować w półdystansie – relacjonował naszej gazecie lubrzanin. – Będę musiał nauczyć się radzić i z tak boksującymi zawodnikami, ale na razie nie mam na takich sposobu – przyznał lubiący ofensywny stylu boksowania Kowalczyk. Jak dodał, karty sędziowskie po walce świadczyły, że nie był to pojedynek łatwy do wypunktowania, a sędziowie różnie oceniali poszczególne rundy.

Sam turniej był jednak dla Kowalczyka okazją do obserwowania walk zawodników światowej czołówki.

– Mam nadzieję, że możliwość oglądania z bliska i uczenia się od uczestników olimpiady i medalistów mistrzostw świata zaowocuje w przyszłych moich walkach – podsumował sportowiec.

Mateusz Kowalczyk za pośrednictwem naszej gazety chce podziękować Erykowi Kurpetowi z hotelu „Oaza” oraz Alfredowi Morawcowi z ATM Morawiec Głogówek, za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwa była podróż do Rosji.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...