Prudnik24

Do Rosji po nowe doświadczenia

Do Rosji po nowe doświadczenia
Styczeń 30
17:58 2016

Pochodzący z Lubrzy bokser Mateusz Kowalczyk brał udział w kolejnym w karierze turnieju. Ty razem wystąpił w zawodach Pucharu Świata w Khanty-Mansijsku na Syberii.

Losowanie już w pierwszej rundzie przydzieliło Kowalczykowi z katowickiego 06 Kleofasa Katowice trudnego przeciwnika – brązowego medalistę mistrzostw Europy – Litwina Tadasa Tamasauskasema. Nasz zawodnik walkę przegrał na punkty.

– Nie poszczęściło mi się nie dlatego, że trafiłem na dobrego zawodnika, bo tam byli sami dobrzy, ale dlatego, że jego styl mi nie leżał. Litwin uderza z dystansu, potem klinczuje, przepycha się i nie daje poboksować w półdystansie – relacjonował naszej gazecie lubrzanin. – Będę musiał nauczyć się radzić i z tak boksującymi zawodnikami, ale na razie nie mam na takich sposobu – przyznał lubiący ofensywny stylu boksowania Kowalczyk. Jak dodał, karty sędziowskie po walce świadczyły, że nie był to pojedynek łatwy do wypunktowania, a sędziowie różnie oceniali poszczególne rundy.

Sam turniej był jednak dla Kowalczyka okazją do obserwowania walk zawodników światowej czołówki.

– Mam nadzieję, że możliwość oglądania z bliska i uczenia się od uczestników olimpiady i medalistów mistrzostw świata zaowocuje w przyszłych moich walkach – podsumował sportowiec.

Mateusz Kowalczyk za pośrednictwem naszej gazety chce podziękować Erykowi Kurpetowi z hotelu „Oaza” oraz Alfredowi Morawcowi z ATM Morawiec Głogówek, za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwa była podróż do Rosji.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...