Prudnik24

Ogłosili niewypłacalność

Ogłosili niewypłacalność
Luty 06
18:04 2016

Jak podało Radio Opole, chodzi o prudnickie biuro podróży „Ikaria”.

 – Właściciel biura powiadomił marszałka województwa, że nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami w okresie od połowy marca 2014 do 25 stycznia br. – przekazała naszej gazecie Violetta Ruszczewska z  zespołu prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Przyznała jednocześnie, że chociaż biuro jest ubezpieczone, to kwota gwarancji ubezpieczeniowej prawdopodobnie nie pokryje wszystkich roszczeń za niezrealizowane wycieczki. Podkreśliła przy tym, że żaden z klientów biura nie przebywa za granicą, nie ma więc potrzeby organizować powrotu turystów. Co ważne, poszkodowani mogą złożyć w Urzędzie Marszałkowskim formularz ze strony www.opolskie.pl w celu zwrotu pieniędzy wpłaconych na poczet imprezy turystycznej.

W listopadzie marszałek województwa w związku ze skargami na działalność biura wydał decyzję o zakazie prowadzenia działalności turystycznej na okres trzech lat.

– Właściciel odwołał się od decyzji do ministra sportu i turystyki. Sprawa obecnie jest w toku – mówi Violetta Ruszczewska.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...