Prudnik24

Sukcesy sportowe Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku

Sukcesy sportowe Publicznego Gimnazjum  nr 1 w Prudniku
Luty 16
14:00 2016

Rok szkolny 2014/2015 pod względem osiągniętych wyników sportowych był najlepszy w historii Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku, co przełożyło się na wysokie VI miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół województwa opolskiego. Ponadto Paulina Drohomirecka została najlepszym uczniem-sportowcem Opolszczyzny w XXXI plebiscycie organizowanym przez SZS w Opolu, a nauczyciel Piotr Rzehak został wyróżniony za ogólnopolskie sukcesy w sporcie szkolnym. Takie wyróżnienie otrzymało tylko trzech nauczycieli wychowania fizycznego w naszym województwie.

 Na te wszystkie nagrody i wyróżnienia prudnickiej „Jedynki” wpływ miały bardzo wysokie wyniki w grach zespołowych. Największym, a zarazem historycznym sukcesem, było zdobycie Mistrzostwa Polski „Gimnazjada 2015” przez drużynę piłki nożnej dziewcząt, prowadzoną przez Piotra Rzehaka. W tym turnieju Paulina Drohomirecka została najlepszą zawodniczką MP. Warto tutaj jeszcze przypomnieć, że piłkarki nożne, które zdobyły złote medale mistrzostw województwa opolskiego, odnoszą same zwycięstwa, począwszy od zawodów miejsko-gminnych aż po finał! W finale wojewódzkim znaleźli się także koszykarze, którzy po zdobyciu złotych medali wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Lublinie, gdzie zajęli XIV miejsce. Z brązowych medali cieszyły się także koszykarki, które w finale wojewódzkim w Brzegu zajęły III miejsce. Kolejne cegiełki do tych sukcesów dołożyły siatkarki – w półfinale wojewódzkim zajęły III miejsce, tak samo jak ich koleżanki w halowej piłce nożnej oraz piłkarze. Swoje punkty dołożyli także szachiści i tenisiści stołowi. Mieliśmy też swojego rodzynka w konkurencji indywidualnej. Mowa tutaj o Paulinie Drohomireckiej, która w indywidualnych biegach przełajowych została mistrzynią województwa, pozostawiając za sobą zawodniczki z licencjami klubowymi.

Nasza szkoła jako jedna z nielicznych w powiecie oferuje swoim uczniom bardzo dużą gamę zajęć sportowych. Co roku, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, mogą uczęszczać na zajęcia z piłki koszykowej, nożnej i siatkowej,  a także na pływanie, szachy i tenis stołowy. Widać, że zajęcia te nie tylko przynoszą wysokie wyniki sportowe, ale są także miejscem, gdzie uczniowie mogą realizować i spełniać swoje zamiłowania sportowe.

Od kilku lat nasza szkoła bierze także udział w ogólnopolskich turniejach „Orlilk basketmania” i „Coca Cola Cup”.  W turnieju piłki koszykowej, który odbył się we Wrocławiu, dziewczęta po zwycięstwie makroregionu, zajęły wysokie VI miejsce w Finałach Mistrzostw Polski w Radomiu! Z kolei chłopcy zajęli II miejsce we wrocławskim makroregionie. W turnieju piłki nożnej chłopcy w Finale Wojewódzkim sklasyfikowani zostali na miejscu IX-XVI, natomiast ich koleżanki przywiozły z Opola złote medale i zdobyły awans do Finału Krajowego! W Gdańsku nasze dziewczęta zdobyły VIII miejsce wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce! Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

(p)

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...