Prudnik24

Gmina wesprze powiat w sprawie mostu

Gmina wesprze powiat w sprawie mostu
Luty 18
12:00 2016

Decyzją radnych gmina Prudnik przekaże powiatowi transzę wysokości 200 tysięcy zł. na podniesienie nośności mostu na ul. Nyskiej.

Nośność obiektu musi zostać zwiększona przez wzgląd na planowany w 2018 roku remont mostu przy ul. Batorego.  Wówczas ulicą Nyską zostanie poprowadzony ruch ciężarowy, a obecna nośność tamtejszej przeprawy mostowej wynosząca 15 ton, to stanowczo za mało na przyjecie takich pojazdów.

Remont obecnego mostu miał miejsce w 2013 roku. Wówczas nośność budowli oceniono na 15 ton i taką też utrzymano, z zaznaczeniem, że po wzmocnieniu dźwigarów i podpór może się ona podwoić.

W trakcie styczniowej sesji Rady Miasta na temat planów powiatu wypowiadał się członek jego zarządu – Józef Skiba, który przyznał, że powiat chciałby rozpocząć operację zwiększenia nośności już w tym roku. Samorząd nie dysponuje jednak kwotą niezbędną do przeprowadzeni inwestycji (około 608 tys. zł.). W związku z tym powiat zamierza wystąpić do ministerstwa infrastruktury o pięćdziesięcioprocentowe dofinansowanie inwestycji.

– Jeśli nie otrzymamy dofinansowania w tym roku, to wraz z panem burmistrzem zastanowimy się, co dalej. Być może wystarczy remont w przyszłym roku, byłaby więc ponowna szansa na pieniądze rządowe – komentuje starosta Radosław Roszkowski. – Jeśli nie, to być może kolejne pieniądze doda gmina. Widziałem takie zapisy w jej Wieloletnim Planie Inwestycyjnym – dodaje nasz rozmówca.

Zaznaczmy, że zwiększenie nośności mostu na ul. Nyskiej nie będzie wykluczało poruszania się po nim pojazdów cięższych niż 30 ton. Takie przejazdy mogłyby się odbywać jednak po uzyskaniu specjalnego pozwolenia dotyczącego dróg zarządzanych przez powiat.

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook