Prudnik24

Pytania o parkowanie pod PUP

Pytania o parkowanie pod PUP
Luty 22
12:30 2016

Skontaktował się z nami czytelnik z Głogówka, pytając o konieczność ponoszenia opłat parkingowych przez osoby korzystające z usług Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku.

Wątpliwości pana Tadeusza, emeryta z Głogówka, budzi stojący w pobliżu budynku PUP parkomat, a konkretnie konieczność ponoszenia opłaty za parkowanie przez osoby bezrobotne dojeżdżające do urzędu m.in. z terenu gminy Głogówek. Jak wyjaśnił, sam klientem PUP wprawdzie nie jest, jednak zdarzało mu się podwozić własnym transportem znajomych, którzy korzystają z usług prudnickiego urzędu. Według naszego rozmówcy pobieranie opłat od bezrobotnych jest dyskusyjne, a zdanie to podzielają podobno osoby, które przyjeżdżały z nim załatwić formalności w prudnickim „pośredniaku”. Stwierdził również, że parkomat pod urzędem pojawił się niedawno, wcześniej go nie było.

Problemu nie widzi natomiast burmistrz Prudnika, którego poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie. Przypomina, że strefę płatnego parkowania w naszym mieście ustanowiono decyzją rady miejskiej już wiele lat temu.

– Zgodziliśmy się z propozycjami mieszkańców, aby strefą objęte było tylko śródmieście – obszar od ul. Armii Krajowej po ul. Królowej Jadwigi. W związku z tym zrezygnowaliśmy z objęcia nią innych obszarów. Kolejne przetargi podtrzymały obecny zakres strefy – tłumaczy Franciszek Fejdych.

Dodaje, że rozstaw parkomatów na obszarze strefy jest niezmienny od wielu lat. Jego zdaniem dyskusja, czy w danym miejscu parkomat jest potrzebny czy nie, jest obecnie bezcelowa.

– Są ustalone reguły funkcjonowania strefy, które nie ulegają zmianie. Mamy określone w umowie zarówno ilość miejsc objętych strefą, jak i zasady współpracy z jej zarządem. Uznaliśmy, że nie będziemy robić wyjątków, poza przedsiębiorcami i mieszkańcami funkcjonującymi w strefie. Pozostali na równych warunkach płacą za parkowanie – argumentuje burmistrz.

Zauważa także, że osoby przyjeżdżające do urzędu pracy nie muszą stawać w strefie płatnego parkowania, gdyż równie dobrze mogą zatrzymać się, w dobrej lokalizacji na ul. Gimnazjalnej, która nie jest objęta strefą, czyli zaledwie „200 metrów dalej”.

Burmistrz odpiera również argument, jakoby parkomat miał pojawić się w sąsiedztwie PUP w ostatnim czasie, wyjaśniając, że przez pewien okres czasu obszar pomiędzy ul. Armii Krajowej a Rynkiem objęty był rewitalizacją i wówczas zmieniały się lokalizacje parkomatów. Było to jednak, jak stwierdza, już kilka lat temu.

 

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...