Prudnik24

Poprawią wygląd dworca

Poprawią wygląd dworca
Luty 25
12:15 2016

Na mocy ustaleń między gminą Prudnik a „Arrivą”, która zarządza prudnickim dworcem autobusowym, firma zadeklarowała poprawę estetyki obiektu.

– Jest deklaracja ze strony pani dyrektor poprawiania wizerunku dworca już od tego roku. – poinformował naszą gazetę burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

Jednocześnie gmina zamierza zwrócić się do GDDKiA o zakaz zatrzymywania się autobusów prywatnych przewoźników na przystankach komunikacji miejskiej. Przewoźnicy będą więc musieli zatrzymywać się na głównym dworcu i płacić „Arrivie” za możliwość jego użytkowania. Do tej pory, starając się uniknąć opłat, robili to na miejskich przystankach, bądź…omijali nasze miasto.

– Zatrzymywanie się autobusów i busów przewoźników na przystankach komunikacji miejskiej zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego i utrudnia komunikację miejską, co wielokrotnie było zaobserwowane. W związku z deklaracją, że dworzec „Arrivy” jest w stanie przyjąć każdego przewoźnika, decyzja nie może być inna niż cofnięcie pozwoleń – komentuje Franciszek Fejdych.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...