Prudnik24

Oni wystąpią na Jazz Faestiwalu

Oni wystąpią na Jazz Faestiwalu
Marzec 07
15:48 2016

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem (w ubiegłym roku rekordowym) prudnicki Festiwal Jazzowy i w tym roku umili nam wakacyjny czas. Czeka nas zatem 10 – jubileuszowa edycja imprezy, która do tej pory gościła największe światowe i polskie sławy tego gatunku muzycznego.

Główny organizator wydarzenia (współorganizatorem jest Prudnicki Ośrodek Kultury) i jednocześnie dyrektor artystyczny festiwalu– Ryszard Czeczel zapowiada kolejną porcję muzyki na najwyższym poziomie. Wśród zespołów, które mają wystąpić w Prudniku, wymienia: The Brass Power Society, Marcin Nowakowski z zespołem, Anna Szarmach z zespołem feat. Frank Mc Comb oraz Ola Bieńkowska Quintet.

W tej edycji muzyka ma być z założenia nieco lżejsza, bardziej niż dotychczas zmierzać w stronę popu i muzyki rozrywkowej tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Warto wspomnieć, że spośród wymienionych artystów wszyscy mają na swoim koncie znaczne sukcesy i osiągnięcia. Marcin Nowakowski  (saksofonista) współpracował m.in. z Paulem Jacksonem Jr., Jose Carrerasem, Natalią Kukulską czy Marylą Rodowicz. Anna Szarmach (wokalistka) to z kolei autorka albumu „Sharmi” (2006), „Inna” (2010) i „Pozytywka” (2012), uczestniczka – z sukcesami – licznych festiwal, min. Top Trendy, czy też Krajowego Festiwalu w Opolu. Aleksandra Bieńkowska to z kolei absolwentka prestiżowego  Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya (jako jedyna Polka!). Przez wiele lat związana była z formacją The Australian Pink Floyd Show, zagrała też w kilku musicalach, należy do czołowych wokalistek jazzowych w Polsce.

Festiwal, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się na scenie plenerowej POK-u, nieco odmienionej na tą okazję, bo większej, z dużą ilością miejsc siedzących, pod zadaszeniem. Ta nowa forma, po przeniesieniu imprezy z prudnickiego rynku, doskonale sprawdziła się w ubiegłym roku, kiedy to tłumy fanów jazzu do późnych godzin nocnych mogły słuchać (i oklaskiwać) swoich ulubieńców. Dodatkowo organizatorzy zapewniają ogródek piwny i małą gastronomię. Zmianą jest termin wydarzenia – nie sierpniowy jak dotychczas, ale ustalony na 30 lipca. Do tematu, rzecz jasna, powrócimy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...