Prudnik24

Oni wystąpią na Jazz Faestiwalu

Oni wystąpią na Jazz Faestiwalu
Marzec 07
15:48 2016

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem (w ubiegłym roku rekordowym) prudnicki Festiwal Jazzowy i w tym roku umili nam wakacyjny czas. Czeka nas zatem 10 – jubileuszowa edycja imprezy, która do tej pory gościła największe światowe i polskie sławy tego gatunku muzycznego.

Główny organizator wydarzenia (współorganizatorem jest Prudnicki Ośrodek Kultury) i jednocześnie dyrektor artystyczny festiwalu– Ryszard Czeczel zapowiada kolejną porcję muzyki na najwyższym poziomie. Wśród zespołów, które mają wystąpić w Prudniku, wymienia: The Brass Power Society, Marcin Nowakowski z zespołem, Anna Szarmach z zespołem feat. Frank Mc Comb oraz Ola Bieńkowska Quintet.

W tej edycji muzyka ma być z założenia nieco lżejsza, bardziej niż dotychczas zmierzać w stronę popu i muzyki rozrywkowej tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Warto wspomnieć, że spośród wymienionych artystów wszyscy mają na swoim koncie znaczne sukcesy i osiągnięcia. Marcin Nowakowski  (saksofonista) współpracował m.in. z Paulem Jacksonem Jr., Jose Carrerasem, Natalią Kukulską czy Marylą Rodowicz. Anna Szarmach (wokalistka) to z kolei autorka albumu „Sharmi” (2006), „Inna” (2010) i „Pozytywka” (2012), uczestniczka – z sukcesami – licznych festiwal, min. Top Trendy, czy też Krajowego Festiwalu w Opolu. Aleksandra Bieńkowska to z kolei absolwentka prestiżowego  Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya (jako jedyna Polka!). Przez wiele lat związana była z formacją The Australian Pink Floyd Show, zagrała też w kilku musicalach, należy do czołowych wokalistek jazzowych w Polsce.

Festiwal, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się na scenie plenerowej POK-u, nieco odmienionej na tą okazję, bo większej, z dużą ilością miejsc siedzących, pod zadaszeniem. Ta nowa forma, po przeniesieniu imprezy z prudnickiego rynku, doskonale sprawdziła się w ubiegłym roku, kiedy to tłumy fanów jazzu do późnych godzin nocnych mogły słuchać (i oklaskiwać) swoich ulubieńców. Dodatkowo organizatorzy zapewniają ogródek piwny i małą gastronomię. Zmianą jest termin wydarzenia – nie sierpniowy jak dotychczas, ale ustalony na 30 lipca. Do tematu, rzecz jasna, powrócimy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 118

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....