Prudnik24

W Pogoni idzie ku dobremu

W Pogoni idzie ku dobremu
Marzec 19
20:10 2016

Tak wynika z komunikatów, jakie nowy zarząd klubu wypuszcza w eter choćby na portalach społecznościowych. Prudnicka Pogoń, która na półmetku sezonu uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli, ma zapewniony raczej spokojny byt w IV klasie rozgrywkowej.  A jak wygląda sytuacja kadrowa?

Na pewno dobrą informacją nie jest odejście z klubu dwóch utalentowanych Ukraińców – Kudryka i Mogilnickiego, którzy stanowili o sile drużyny i dali jej nową jakość. W przerwie w rozgrywkach nie zakupiono nikogo na ich miejsce, zespół uzupełniono juniorami – Sajewiczem, Różańskim i Kisielem. Nie ma wątpliwości co do ich talentu, pytaniem pozostaje natomiast, jak zaaklimatyzują się w nowym otoczeniu. Kolejne ubytki w drużynie to Fedorowicz oraz wypożyczony do Białej Scholz. Z gry na kilka tygodniu wykluczony jest też Forma, który leczy się po kontuzji. Leśniowski, z uwagi na studia, nie zagra w żadnym mistrzowskim spotkaniu.

Przygotowania do sezonu Pogoń, już pod pieczą nowego trenera Janusza Semergi, odbywały się w hali, na Orliku i podczas meczów kontrolnych. Te wypadły dobrze po kątem skuteczności – zawodnicy strzelili aż 16 bramek w 6 meczach.  Gorzej wypadała obrona, która utraciła14 bramek.  Wyniki to: przegrana Z Olimpią Lewinem Brzeskim 0:1, zwycięstwo z GLKS Kietrz 7:4 (Pietruszka, Cajzner, Wicher, Churas, Tęczar, Miałkas, Rewucki), remisy po 2:2 z Polonią Nysa (Cajzner, Różański) , Victorią Chrościce (Dziwisz 2) i Porawią Większyce (Churas, Surma) oraz 3:3 z Orłem Branice (Surma 2, Różański).

Tyle z boisk, a co słychać w klubie? Jak napisano na pogonijnym  fanpage’u na Facebooku: „To, co dzieje się w klubie w ostatnich dniach, to już nie jest powiew świeżości, to nie jest wiatr zmian, to jest prawdziwy HURAGAN nowej jakości MKS Pogoń Prudnik.”. I tak też można było przeczytać m.in. o dotacji, jaką gmina przekazała na klub – na mocy umowy na konto MKS Pogoń Prudnik  przelane zostanie w dwóch ratach łącznie 70 tyś. Złotych, co stanowić będzie ponad 40% rocznego budżetu klubu. Również powiat, który przecież boryka się kłopotami finansowymi, wesprze Pogoń kwotą 5 tysięcy zł. Kolejne newsy to fakt powstania nowych, graficznie bardzo schludnych biletów oraz – absolutny hit – powołanie do życia specjalnej  gazetki klubowej z bieżącymi informacjami. Lepszą oprawę mają mieć też mecze rozgrywane przy ul Kolejowej. O planach modernizacji stadionu pisaliśmy w poprzednim wydaniu. Czy zatem dla najstarszego klubu na Opolszczyźnie nadchodzi lepszy czas? Wiele na to wskazuje.

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook