Prudnik24

W Pogoni idzie ku dobremu

W Pogoni idzie ku dobremu
Marzec 19
20:10 2016

Tak wynika z komunikatów, jakie nowy zarząd klubu wypuszcza w eter choćby na portalach społecznościowych. Prudnicka Pogoń, która na półmetku sezonu uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli, ma zapewniony raczej spokojny byt w IV klasie rozgrywkowej.  A jak wygląda sytuacja kadrowa?

Na pewno dobrą informacją nie jest odejście z klubu dwóch utalentowanych Ukraińców – Kudryka i Mogilnickiego, którzy stanowili o sile drużyny i dali jej nową jakość. W przerwie w rozgrywkach nie zakupiono nikogo na ich miejsce, zespół uzupełniono juniorami – Sajewiczem, Różańskim i Kisielem. Nie ma wątpliwości co do ich talentu, pytaniem pozostaje natomiast, jak zaaklimatyzują się w nowym otoczeniu. Kolejne ubytki w drużynie to Fedorowicz oraz wypożyczony do Białej Scholz. Z gry na kilka tygodniu wykluczony jest też Forma, który leczy się po kontuzji. Leśniowski, z uwagi na studia, nie zagra w żadnym mistrzowskim spotkaniu.

Przygotowania do sezonu Pogoń, już pod pieczą nowego trenera Janusza Semergi, odbywały się w hali, na Orliku i podczas meczów kontrolnych. Te wypadły dobrze po kątem skuteczności – zawodnicy strzelili aż 16 bramek w 6 meczach.  Gorzej wypadała obrona, która utraciła14 bramek.  Wyniki to: przegrana Z Olimpią Lewinem Brzeskim 0:1, zwycięstwo z GLKS Kietrz 7:4 (Pietruszka, Cajzner, Wicher, Churas, Tęczar, Miałkas, Rewucki), remisy po 2:2 z Polonią Nysa (Cajzner, Różański) , Victorią Chrościce (Dziwisz 2) i Porawią Większyce (Churas, Surma) oraz 3:3 z Orłem Branice (Surma 2, Różański).

Tyle z boisk, a co słychać w klubie? Jak napisano na pogonijnym  fanpage’u na Facebooku: „To, co dzieje się w klubie w ostatnich dniach, to już nie jest powiew świeżości, to nie jest wiatr zmian, to jest prawdziwy HURAGAN nowej jakości MKS Pogoń Prudnik.”. I tak też można było przeczytać m.in. o dotacji, jaką gmina przekazała na klub – na mocy umowy na konto MKS Pogoń Prudnik  przelane zostanie w dwóch ratach łącznie 70 tyś. Złotych, co stanowić będzie ponad 40% rocznego budżetu klubu. Również powiat, który przecież boryka się kłopotami finansowymi, wesprze Pogoń kwotą 5 tysięcy zł. Kolejne newsy to fakt powstania nowych, graficznie bardzo schludnych biletów oraz – absolutny hit – powołanie do życia specjalnej  gazetki klubowej z bieżącymi informacjami. Lepszą oprawę mają mieć też mecze rozgrywane przy ul Kolejowej. O planach modernizacji stadionu pisaliśmy w poprzednim wydaniu. Czy zatem dla najstarszego klubu na Opolszczyźnie nadchodzi lepszy czas? Wiele na to wskazuje.

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...