Prudnik24

500 plus: policja ostrzega przed oszustami

500 plus: policja ostrzega przed oszustami
Kwiecień 10
15:57 2016

Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków.

Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć: w gminie, w której mieszkamy, za pośrednictwem Poczty Polskiej, przez Internet za pomocą: portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, i bankowości elektronicznej.

Policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystując naszą nieświadomość i niewiedzę poprzez fałszywe strony internetowe, wyłudzają dane personalne oraz pieniądze.

Dlatego też przypominamy, że żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy sms-ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji.

Funkcjonariusze proszą każdego, kto spotka się z takim przestępczym procederem o kontakt telefoniczny pod numerem 997 lub 112 albo osobisty w najbliższej jednostce Policji.

 

Za: KPP Głubczyce

 

Gazeta Prudnik24 – numer 137

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook

pożyczki prywatne
  • w tym miejscu bez problemu poyczysz prywatnie pienidze sprawd poyczki prywatne to dobra alternatywa dla kredytw bankowych wystarczy
  • udziele-pozyczki-prywatnie.pl