Prudnik24

500 plus: policja ostrzega przed oszustami

500 plus: policja ostrzega przed oszustami
Kwiecień 10
15:57 2016

Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków.

Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć: w gminie, w której mieszkamy, za pośrednictwem Poczty Polskiej, przez Internet za pomocą: portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, i bankowości elektronicznej.

Policja przestrzega przed oszustami, którzy wykorzystując naszą nieświadomość i niewiedzę poprzez fałszywe strony internetowe, wyłudzają dane personalne oraz pieniądze.

Dlatego też przypominamy, że żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy sms-ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji.

Funkcjonariusze proszą każdego, kto spotka się z takim przestępczym procederem o kontakt telefoniczny pod numerem 997 lub 112 albo osobisty w najbliższej jednostce Policji.

 

Za: KPP Głubczyce

 

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

pożyczki prywatne
  • w tym miejscu bez problemu poyczysz prywatnie pienidze sprawd poyczki prywatne to dobra alternatywa dla kredytw bankowych wystarczy
  • udziele-pozyczki-prywatnie.pl