Prudnik24

Na sygnale – kronika policyjna

Na sygnale – kronika policyjna
Maj 30
08:31 2016

Pożar w Moszczance

We wsi płonęła fabryka peletu. Do akcji gaśniczej skierowano sześć zastępów straży pożarnej w liczbie 27 strażaków: trzy jednostki zawodowe z Prudnika, dwie ochotnicze z Szybowic oraz jedną z Moszczanki.

Pożar wybuchł około godziny siódmej rano. W zakładzie paliła się część dachu oraz maszyna do produkcji peletu. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w silniku elektrycznym maszyny. W trakcie incydentu nikt nie ucierpiał.

8000 na dodatkowe patrole

Porozumienie w sprawie dodatkowych patroli podpisali p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku nadkom. Krzysztof Urban i Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. Samorząd przeznaczy na ten cel 8 000 złotych. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

Dodatkowe policyjne patrole będą organizowane przede wszystkim w weekendy, w miejscach najbardziej zagrożonych oraz z uwzględnieniem oczekiwań społecznych. Patrole te będą wykorzystywane również do zabezpieczania różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie gminy.Umundurowani policjanci dodatkowe patrole będą pełnić w swoim wolnym od służby czasie.

Nietrzeźwy kierował frezarką drogową

Prudniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę frezarki drogowej. 58-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

W sobotę (7 maja), tuż po godzinie 8:00 rano prudniccy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Szybowice, zatrzymali do kontroli maszynę do frezowania asfaltu. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów potwierdziły się.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 58-latka. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci mieszkaniec gminy Niemodlin jeszcze chwilę wcześniej w takim stanie wykonywał prace drogowe.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Teraz 58-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz nie mniej niż 5 000 złotych grzywny.

„Na gazie” uciekał przed policjantami, „zaparkował” w rowie

Policjanci z Głogówka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę passata. 60-latek mając blisko 2 promile alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

16 maja, tuż po godzinie 17:00 dyżurny policji otrzymał informację od świadka, o nietrzeźwym kierowcy w jednej z miejscowości na terenie gminy Głogówek. Kiedy funkcjonariusze zauważyli i chcieli zatrzymać wskazany pojazd do kontroli. Wtedy kierujący passatem gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe.

Po krótkim pościgu kierujący passatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, autem kierował 60-letni mieszkaniec gminy Głogówek. Wynik przeprowadzonego badania wykazał u niego blisko 2 promile alkoholu.

Mundurowi nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy.Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Za: KPP Prudnik

Głuchołazy: ostrzelał radiowóz

Mężczyzna ostrzelał z broni pneumatycznej oznakowany samochód straży miejskiej. Policjanci zatrzymali go już kilka minut po zgłoszeniu.

Informacja o tym, że ktoś strzela do zaparkowanego w centrum miasta samochodu straży miejskiej, dotarła do policjantów z Głuchołaz kilka minut po godzinie 14:00. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował mundurowych, którzy już po kilku minutach, niedaleko miejsca zdarzenia, zatrzymali znanego im 32-latka. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli broń pneumatyczną do złudzenia przypominającą broń palną. Mężczyzn miał również przy sobie metalowe kulki, którymi prawdopodobnie strzelał do radiowozu

32-latek był trzeźwy, podczas rozmowy z mundurowymi nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Śledczy zabezpieczyli broń, a także wykonali oględziny ostrzelanego samochodu. Na szczęście podczas zdarzenia nikogo w nim nie było. Teraz trwa szacowanie strat, jakie podejrzewany o to przestępstwo spowodował. Policjanci sprawdzają również, czy broń, którą mężczyzna posiadał nie wymaga zezwolenia. Za zniszczenie mienia może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za: KPP Nysa

Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Najpierw kilka razy uderzył mężczyznę w głowę butelką. Później zranił go nożem i bił po całym ciele. Policjanci z Kietrza zatrzymali 33-latka, którego podejrzewają o usiłowanie zabójstwa.

28 kwietnia po południu dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Kietrza mężczyzna został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, ustalili świadków i zebrali wszystkie niezbędne informacje na temat zdarzenia. Na miejscu były również służby medyczne. Ranny 61-latek został przewieziony do szpitala.

Równolegle inni funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej. Wtedy to jeden z mężczyzn miał kilka razy uderzyć szklaną butelką 61-latka w głowę. Następnie napastnik zranił go nożem i pobił. Pokrzywdzonemu udało się wybiec z mieszkania. Policjantów zaalarmował jeden ze świadków zdarzenia.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Kietrza zatrzymali w tej sprawie 33-letniego mieszkańca miasta. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. 33-latkowi może teraz grozić 25 lat więzienia lub dożywocie.

Pijany uczestniczył w kolizji

Głubczyccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 56-letniego kierowcę, ktory brał udział w kolizji drogowej.

Głubczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych, do której doszło w Branicach. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie sprawdzili trzeźwość obu uczestników zdarzenia. Przeprowadzone badanie wykazało, że 56-latek kierujący volkswagenem jest nietrzeźwy i w organizmie ma ponad 0,5 promila alkoholu.

Kierowca już niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przygazował”w terenie zabudowanym

19-latek w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 105 km/h.

Policjanci z głubczyckiej drogówki w Kietrzu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką jechał kierowca. W terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” mężczyzna jechał aż 105 km/h.

Kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Kierowca został ukarany 400 złotowym mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Za: KPP Głubczyce

Gazeta Prudnik24 – numer 135

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook