Prudnik24

Prudnik liderem w kontaktach z Ukrainą

Prudnik liderem w kontaktach z Ukrainą
Lipiec 01
18:50 2016

A dokładniej Prudnik i Namysłów. Te dwa miasta zostały uznane przez Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód za najbardziej aktywne w kreowaniu współpracy młodzieży polsko – ukraińsko – niemieckiej spośród wszystkich opolskich samorządów. Ocena dotyczy okresu w latach 2000–2015.

W Prudniku współpracę skoncentrowano wokół kontaktów z ukraińską Nadwórną oraz niemieckimi fundacjami. Współpraca przekładała się na liczne spotkania integracyjne mające miejsce w każdym z krajów, wymianę młodzieży oraz pomoc humanitarną, że wspomnimy coroczną zbiórkę darów dla dzieci i rodzin z Nadwórnej, organizowaną przez Wandę Jakimko i Walentego Stecia z pomocą gminy Prudnik. Gmina pomogła Ukraińcom także podczas wydarzeń na kijowskim Majdanie, kiedy to ranni w starciach Ukraińcy gościli w filii schroniska młodzieżowego „Dąbrówka” w Wieszczynie.

– Współpraca Prudnika z jego ukraińskim partnerem trwa już 16 lat. Może być przykładem dla innych miast i powiatów – powiedział cytowany przez Radio Opole Adam Karcher, prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Ukraina „Nadwórna”.

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 122

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Co do komentarza Luk, powiem krotko: z dupy wziete wytlumaczenie😉...

Luk

Próg może i zwiększa bezpieczenstwo ale za to może pogorszyć zdrowie. Mianowicie auta hamujące...

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...

https://czyj-to-numer.pl
  • Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj !