Prudnik24

Prudnik liderem w kontaktach z Ukrainą

Prudnik liderem w kontaktach z Ukrainą
Lipiec 01
18:50 2016

A dokładniej Prudnik i Namysłów. Te dwa miasta zostały uznane przez Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód za najbardziej aktywne w kreowaniu współpracy młodzieży polsko – ukraińsko – niemieckiej spośród wszystkich opolskich samorządów. Ocena dotyczy okresu w latach 2000–2015.

W Prudniku współpracę skoncentrowano wokół kontaktów z ukraińską Nadwórną oraz niemieckimi fundacjami. Współpraca przekładała się na liczne spotkania integracyjne mające miejsce w każdym z krajów, wymianę młodzieży oraz pomoc humanitarną, że wspomnimy coroczną zbiórkę darów dla dzieci i rodzin z Nadwórnej, organizowaną przez Wandę Jakimko i Walentego Stecia z pomocą gminy Prudnik. Gmina pomogła Ukraińcom także podczas wydarzeń na kijowskim Majdanie, kiedy to ranni w starciach Ukraińcy gościli w filii schroniska młodzieżowego „Dąbrówka” w Wieszczynie.

– Współpraca Prudnika z jego ukraińskim partnerem trwa już 16 lat. Może być przykładem dla innych miast i powiatów – powiedział cytowany przez Radio Opole Adam Karcher, prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Ukraina „Nadwórna”.

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook