Prudnik24

Sławomir B. na 25 lat do więzienia

Sławomir B. na 25 lat do więzienia
Lipiec 04
18:25 2016

Sąd Okręgowy w Opolu skazał oskarżonego o zamordowanie konkubiny Sławomira B. na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, według ustaleń śledczych w czerwcu ubiegłego roku mężczyzna w jednej z kamienic na prudnickim Jasionowym Wzgórzu spożywał z konkubiną alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury w wyniku której – według kryminalnych – Sławomir B. pobił, po czym udusił swoją partnerkę. Nim zdążył uciec, złapali go sąsiedzi, którzy słyszeli krzyki dobiegające z mieszkania. Kobieta osierociła dwoje dzieci.

W styczniu tego roku obrońca oskarżonego wniósł do sądu wniosek o zbadanie poczytalności oskarżonego. Jak argumentował – jego klient przed zdarzeniem doznał urazu głowy i zdarzają mu się zaniki pamięci i utraty przytomności. Mecenas utrzymywał też, że 41 latek cierpi na chorobę alkoholową.

Biegli psychiatrzy ocenili, że Sławomir B. w chwili zabójstwa był poczytalny i wiedział, co robi. W postępowaniu przygotowawczym przyznał się do zabicia kobiety, opisując mechanizm zbrodni. Jak jednak utrzymywał, nie chciał jej zabić, a jedynie nastraszyć.

Sędzia uznał, że sprawca działał z premedytacją, w zamiarze pozbawienia życia i skazał oskarżonego na 25 lat więzienia, tyle, ile wnioskował prokurator. Wyrok jest nieprawomocny. Obrona zapowiedziała, że decyzję odnośnie apelacji podejmie po konsultacjach z klientem i zapoznaniu się z treścią pisemnego uzasadnienia wyroku.

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...