Prudnik24

Sławomir B. na 25 lat do więzienia

Sławomir B. na 25 lat do więzienia
Lipiec 04
18:25 2016

Sąd Okręgowy w Opolu skazał oskarżonego o zamordowanie konkubiny Sławomira B. na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, według ustaleń śledczych w czerwcu ubiegłego roku mężczyzna w jednej z kamienic na prudnickim Jasionowym Wzgórzu spożywał z konkubiną alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do awantury w wyniku której – według kryminalnych – Sławomir B. pobił, po czym udusił swoją partnerkę. Nim zdążył uciec, złapali go sąsiedzi, którzy słyszeli krzyki dobiegające z mieszkania. Kobieta osierociła dwoje dzieci.

W styczniu tego roku obrońca oskarżonego wniósł do sądu wniosek o zbadanie poczytalności oskarżonego. Jak argumentował – jego klient przed zdarzeniem doznał urazu głowy i zdarzają mu się zaniki pamięci i utraty przytomności. Mecenas utrzymywał też, że 41 latek cierpi na chorobę alkoholową.

Biegli psychiatrzy ocenili, że Sławomir B. w chwili zabójstwa był poczytalny i wiedział, co robi. W postępowaniu przygotowawczym przyznał się do zabicia kobiety, opisując mechanizm zbrodni. Jak jednak utrzymywał, nie chciał jej zabić, a jedynie nastraszyć.

Sędzia uznał, że sprawca działał z premedytacją, w zamiarze pozbawienia życia i skazał oskarżonego na 25 lat więzienia, tyle, ile wnioskował prokurator. Wyrok jest nieprawomocny. Obrona zapowiedziała, że decyzję odnośnie apelacji podejmie po konsultacjach z klientem i zapoznaniu się z treścią pisemnego uzasadnienia wyroku.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 105

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...