Prudnik24

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie…Przytulisko!

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie…Przytulisko!
Lipiec 28
11:58 2016

W Głubczycach powstaje dom dla bezdomnych psów i kotów. Wszyscy chętni mogą wspomóc tą niezwykłą inicjatywę.

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska obecnie pod opieką Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt w Głubczycach znajduje się 12 psów. Organizacja otrzymała właśnie od władz gminy teren z zabudowaniami. „Przytulisko”, bo tak ma nazywać się to miejsce, będzie mieścić się przy ul. Dworcowej w starej bazie transportowej nieopodal basenu.

„Dzięki władzom Miasta – mamy duży, wspaniały teren, idealny, by powstało przytulisko z prawdziwego zdarzenia, bez ciasnych klatek, bez stłoczenia psów na malej powierzchni, bez betonowych zimnych ścian. Marzy nam się zbudowanie przestronnych wybiegów, z trawą w środku i chociażby namiastką swobody. A to wszystko dla psiaków, które najczęściej nie znały nic poza krótkim łańcuchem i pustą miska. Jednakże, by te marzenia się zrealizowały musimy uzbierać środki na podstawowe materiały: siatkę lub gotowe przęsła, słupki, furtki, cement, piasek itp.” – czytamy na facebookowym fanpage’u OSPZ.

Środki na działalność stowarzyszenie pozyskuje z 1% odpisu od podatku, natomiast gmina zobligowała się finansować sterylizację zwierząt i ich czipowanie. Każde wsparcie będzie jednak na wagę złota.

Pieniądze na funkcjonowanie ośrodka można wpłacać na konto Towarzystwa : 96 2030 0045 1110 0000 0414 6970 z dopiskiem „Przytulisko”.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...