Prudnik24

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie…Przytulisko!

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie…Przytulisko!
Lipiec 28
11:58 2016

W Głubczycach powstaje dom dla bezdomnych psów i kotów. Wszyscy chętni mogą wspomóc tą niezwykłą inicjatywę.

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska obecnie pod opieką Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt w Głubczycach znajduje się 12 psów. Organizacja otrzymała właśnie od władz gminy teren z zabudowaniami. „Przytulisko”, bo tak ma nazywać się to miejsce, będzie mieścić się przy ul. Dworcowej w starej bazie transportowej nieopodal basenu.

„Dzięki władzom Miasta – mamy duży, wspaniały teren, idealny, by powstało przytulisko z prawdziwego zdarzenia, bez ciasnych klatek, bez stłoczenia psów na malej powierzchni, bez betonowych zimnych ścian. Marzy nam się zbudowanie przestronnych wybiegów, z trawą w środku i chociażby namiastką swobody. A to wszystko dla psiaków, które najczęściej nie znały nic poza krótkim łańcuchem i pustą miska. Jednakże, by te marzenia się zrealizowały musimy uzbierać środki na podstawowe materiały: siatkę lub gotowe przęsła, słupki, furtki, cement, piasek itp.” – czytamy na facebookowym fanpage’u OSPZ.

Środki na działalność stowarzyszenie pozyskuje z 1% odpisu od podatku, natomiast gmina zobligowała się finansować sterylizację zwierząt i ich czipowanie. Każde wsparcie będzie jednak na wagę złota.

Pieniądze na funkcjonowanie ośrodka można wpłacać na konto Towarzystwa : 96 2030 0045 1110 0000 0414 6970 z dopiskiem „Przytulisko”.

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...