Prudnik24

Prudnicki policjant najlepszym funkcjonariuszem ruchu drogowego w województwie

Prudnicki policjant najlepszym funkcjonariuszem ruchu drogowego w województwie
Sierpień 06
19:19 2016

Mł. asp. Damian Smolski z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku był najlepszy w wojewódzkim finale XXIX edycji konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego”.

W zawodach wzięło udział jedenastu funkcjonariuszy z komend powiatowych oraz komendy miejskiej w Opolu (wcześniej w każdej z jednostek rozegrano I etap konkursu), którzy rywalizowali w takich konkurencjach, jak: strzelanie, udzielanie pierwszej pomocy, kierowanie ruchem na skrzyżowaniu jazda samochodem motocyklem po specjalnym torze, oraz test wiedzy.

Największą łączną liczbę punktów zdobytych w wymienionych konkurencjach uzyskał właśnie reprezentant prudnickiej KPP – mł. asp. Damian Smolski. Drugie miejsce zajął sierż. szt. Krzysztof Kinel z KPP w Strzelcach Opolskich, na trzecim uplasował się mł. asp. Sławomir Płaza z KPP w Brzegu. Dodajmy, że Damian Smolski reprezentował prudnicką KPP także w finale wojewódzkim konkursu w roku 2014, zajmując wówczas 5 miejsce.

Najlepszym funkcjonariuszom z Opolszczyzny pogratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, insp. Dariusz Szelwicki.

W nagrodę funkcjonariusz KPP w Prudniku będzie reprezentował Opolszczyznę podczas finału krajowego w Białymstoku, gdzie wystąpi po dwóch najlepszych policjantów z każdego z województw. Życzymy powodzenia!

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...