Prudnik24

Klub sportowy STRZAŁ zaprasza w swe szeregi

Klub sportowy STRZAŁ zaprasza w swe szeregi
Wrzesień 06
20:09 2016

Działający od czerwca tego roku „Klub Strzelecki Strzał – Powiatu Prudnickiego” zaprasza osoby zainteresowane rozwijaniem pasji, jaką jest strzelectwo sportowe.

– Sportowy klub strzelecki STRZAŁ działa na podstawie licencji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS), w trzech konkurencjach: pistolet, karabin i strzelba gładkolufowa. Działamy też jako klub z zapleczem Ligi Obrony Kraju – mówi prezes klubu, Artur Buczek.

Klub powstał w czerwcu tego roku, liczy obecnie około 20 członków i działa w charakterze otwartym, tzn. każda osoba która skończyła 21 lat, może (spełniając odpowiednie kryteria) przystąpić do tzw. grupy powszechnej.

– Głównym naszym celem jest mobilizacja ludzi chcących się zajmować strzelectwem, których skupia to wspólne hobby, dające możliwość rozwoju, a w perspektywie ubiegania się o indywidualne pozwolenie na broń do celów sportowych. Naszym celem jest głównie sport, ale też propagowanie idei obronności, pracy z bronią, a także szerzenie wartości patriotycznych – wyjaśnia Artur Buczek.

Aktualnie klub dysponuje bronią do celów szkoleniowych: krótką, długą i gładkolufową. Jak mówi jego prezes, jest pewne zainteresowanie strzelectwem, klub rozwija się, wkrótce dorobi się zapewne własnej broni.

Treningi dla członków klubu odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, rano (najbliższy trening odbędzie w niedzielę 4 września). Prowadzone są na kilku strzelnicach – w Polsce oraz w Czechach.

– Strzelectwo jest dobrze rozwinięte na terytorium naszych południowych sąsiadów, więc warto korzystać z tamtejszej infrastruktury – uważa Artur Buczek.

Osoby nowe, niezrzeszone zaprasza na spotkania organizacyjne, odbywające się w piątki lub soboty.

– Można kontaktować się z nami mailowo i telefonicznie – zgłosić chęć przystąpienia do klubu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Posiadamy także stronę na Facebooku – zachęca prezes Buczek.

Każdy kto zdecyduje się wstąpić do klubu, musi co miesiąc uczestniczyć w treningach strzeleckich, oraz wewnątrz-klubowych zawodach. Każdy członek klubu po pół roku ma możliwość zdawania egzaminu w celu uzyskania tzw. patentu – uprawnień PZSS, potwierdzających posiadanie wiedzę teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie strzelectwa, m.in. w kwestii zasad bezpieczeństwa podczas pracy z bronią.

– To pierwszy krok, który robi się w strzelectwie, dający możliwość uzyskania licencji strzeleckiej, czyli uprawnień do współzawodnictwa poza klubami, w otwartych zawodach w całej Polsce i nie tylko – wyjaśnia Artur Buczek.

Jednocześnie nie ukrywa, że strzelectwo to hobby dość kosztowne. Każdy członek klubu płaci wpisowe, składki roczne, ponosi także m.in. koszty ubezpieczenia, oraz płaci za wystrzelaną amunicję.

Kontakt z Klubem Strzeleckim STRZAŁ: adres e-mail: ks.strzal@poczta.fm, poprzez Facebooka – strona „Klub Strzelecki Strzał – Powiatu Prudnickiego”, lub telefonicznie – pod nr.: 606 599 346, 664 909 517 i 663 248 150.

Gazeta Prudnik24 – numer 135

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook