Prudnik24

Klub sportowy STRZAŁ zaprasza w swe szeregi

Klub sportowy STRZAŁ zaprasza w swe szeregi
Wrzesień 06
20:09 2016

Działający od czerwca tego roku „Klub Strzelecki Strzał – Powiatu Prudnickiego” zaprasza osoby zainteresowane rozwijaniem pasji, jaką jest strzelectwo sportowe.

– Sportowy klub strzelecki STRZAŁ działa na podstawie licencji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS), w trzech konkurencjach: pistolet, karabin i strzelba gładkolufowa. Działamy też jako klub z zapleczem Ligi Obrony Kraju – mówi prezes klubu, Artur Buczek.

Klub powstał w czerwcu tego roku, liczy obecnie około 20 członków i działa w charakterze otwartym, tzn. każda osoba która skończyła 21 lat, może (spełniając odpowiednie kryteria) przystąpić do tzw. grupy powszechnej.

– Głównym naszym celem jest mobilizacja ludzi chcących się zajmować strzelectwem, których skupia to wspólne hobby, dające możliwość rozwoju, a w perspektywie ubiegania się o indywidualne pozwolenie na broń do celów sportowych. Naszym celem jest głównie sport, ale też propagowanie idei obronności, pracy z bronią, a także szerzenie wartości patriotycznych – wyjaśnia Artur Buczek.

Aktualnie klub dysponuje bronią do celów szkoleniowych: krótką, długą i gładkolufową. Jak mówi jego prezes, jest pewne zainteresowanie strzelectwem, klub rozwija się, wkrótce dorobi się zapewne własnej broni.

Treningi dla członków klubu odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, rano (najbliższy trening odbędzie w niedzielę 4 września). Prowadzone są na kilku strzelnicach – w Polsce oraz w Czechach.

– Strzelectwo jest dobrze rozwinięte na terytorium naszych południowych sąsiadów, więc warto korzystać z tamtejszej infrastruktury – uważa Artur Buczek.

Osoby nowe, niezrzeszone zaprasza na spotkania organizacyjne, odbywające się w piątki lub soboty.

– Można kontaktować się z nami mailowo i telefonicznie – zgłosić chęć przystąpienia do klubu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Posiadamy także stronę na Facebooku – zachęca prezes Buczek.

Każdy kto zdecyduje się wstąpić do klubu, musi co miesiąc uczestniczyć w treningach strzeleckich, oraz wewnątrz-klubowych zawodach. Każdy członek klubu po pół roku ma możliwość zdawania egzaminu w celu uzyskania tzw. patentu – uprawnień PZSS, potwierdzających posiadanie wiedzę teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie strzelectwa, m.in. w kwestii zasad bezpieczeństwa podczas pracy z bronią.

– To pierwszy krok, który robi się w strzelectwie, dający możliwość uzyskania licencji strzeleckiej, czyli uprawnień do współzawodnictwa poza klubami, w otwartych zawodach w całej Polsce i nie tylko – wyjaśnia Artur Buczek.

Jednocześnie nie ukrywa, że strzelectwo to hobby dość kosztowne. Każdy członek klubu płaci wpisowe, składki roczne, ponosi także m.in. koszty ubezpieczenia, oraz płaci za wystrzelaną amunicję.

Kontakt z Klubem Strzeleckim STRZAŁ: adres e-mail: ks.strzal@poczta.fm, poprzez Facebooka – strona „Klub Strzelecki Strzał – Powiatu Prudnickiego”, lub telefonicznie – pod nr.: 606 599 346, 664 909 517 i 663 248 150.

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...