Prudnik24

Góry Opawskie: powstaną trasy dla rowerów górskich

Góry Opawskie: powstaną trasy dla rowerów górskich
Wrzesień 07
21:54 2016

Za nami wstępne wytyczanie “Złotych Ścieżek” w Górach Opawskich. Zajmuje się nim profesjonalna firma, która powstała z pasji do kolarstwa.

Ekipa STB gościła juz w Górach Opawskich: – Za nami wstępne wytyczanie ścieżek – piszą nam panowie. – Budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami.

STB to ekipa, która zajmuje się tworzeniem infrastruktury rowerowej. To górskie ścieżki – trasy rowerowe typu Single track, Flow-line, A-line, B-line, Downhill, Enduro, Cross Country. U nas miała by powstać ścieżka typu flow.

– Potencjał góry jest bardzo duży, jeśli zbudujemy zgodnie ze swoją wizją to może to byc najlepsza trasa typu tego typu – dodaje STB. – Dodatkowo jeżeli władze w porozumieniu z nadleśnictwem nawiążą współpracę to na terenie przyległym do Góry Chrobrego może powstać najlepszy kompleks ścieżek w Polsce. Jednak na to wszystko potrzeba głównie chęci współpracy władz lasów i gmin.

Złote Ścieżki to nowy projekt ożywienia szlaków turystycznych, sportowych w naszych górach – Singletrack to wąska jednokierunkowa najczęściej zjazdowa ścieżka rowerowa w terenie – opowiada Grzegorz Ptak, pomysłodawca budowy. – Atutem tej atrakcji są elementy infrastruktury – buldy, kładki, serpentyny wśród pięknych górskich szczytów. Pierwszy fragment rusza, choć dotacja w tym roku pozwoli na utworzenie tylko fragmentu, wierzymy, że za kilkanaście miesięcy Głuchołazy gościć będą w weekendy kilkuset kolarzy z całej Polski, a w tygodniu też lekko kilkunastu. Tak to działa, zresztą na stronach już padają zapytania o nową lokalizację. Głuchołazy dołączają do zaszczytnych rowerowych baz w Polsce.

Za: glucholazyonline.com

 

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....