Prudnik24

Amerykanie w Prudniku: Henninges rusza we wrześniu

Amerykanie w Prudniku: Henninges rusza we wrześniu
Wrzesień 17
14:50 2016

We wtorek 30 sierpnia radni wojewódzcy w specjalnej uchwale postanowili przekazać gminie Prudnik 300 tysięcy zł. pomocy na modernizację dróg dojazdowych i placu manewrowego obok hal pozostałych po Froteksie. Przypomnijmy – są one obecnie remontowane na potrzeby firmy Heninges, która jeszcze we wrześniu ma rozpocząć tam produkcję i zatrudnić 200 osób do końca przyszłego roku (docelowo 500).

– Jestem przekonany, że uczestniczymy w czymś ważnym dla Prudnika, który wiele lat temu stracił Frotex i tym samym cztery tysiące miejsc pracy – mówi cytowany przez Nową Trybunę Opolską Andrzej Buła, marszałek regionu komentując uchwałę.

Z kolei podczas sierpniowej sesji Rady Miasta burmistrz Franciszek Fejdych mówił, że gmina dobrze poradziła sobie z zadaniem modernizacji hal. W ramach prac wykonany został m.in. remont dachu, instalacje, posadzki i ściany. Jak zapowiedział Franciszek Fejdych jest ogromna szansa, że włączenie tego terenu do prudnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (jeden z warunków, jaki postawiła Henninges) nastąpi w ciągu najbliższych tygodni). W tym miejscu dziękował za lobbowanie w Warszawie w tej sprawie posłance Katarzynie Czocharze i senatorowi Jerzemu Czerwińskiemu.

Planowana data oddania obiektu do użytku i jednocześnie startu funckcjonowania zakładu to 28 września.

Henniges prowadzi sprzedaż do wszystkich głównych klientów z branży samochodowej. Ma zakłady w Ameryce Północnej, Południowej, Europie i Azji. Na całym świecie zatrudnia 7700 pracowników.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....