Prudnik24

Amerykanie w Prudniku: Henninges rusza we wrześniu

Amerykanie w Prudniku: Henninges rusza we wrześniu
17 września
14:50 2016

We wtorek 30 sierpnia radni wojewódzcy w specjalnej uchwale postanowili przekazać gminie Prudnik 300 tysięcy zł. pomocy na modernizację dróg dojazdowych i placu manewrowego obok hal pozostałych po Froteksie. Przypomnijmy – są one obecnie remontowane na potrzeby firmy Heninges, która jeszcze we wrześniu ma rozpocząć tam produkcję i zatrudnić 200 osób do końca przyszłego roku (docelowo 500).

– Jestem przekonany, że uczestniczymy w czymś ważnym dla Prudnika, który wiele lat temu stracił Frotex i tym samym cztery tysiące miejsc pracy – mówi cytowany przez Nową Trybunę Opolską Andrzej Buła, marszałek regionu komentując uchwałę.

Z kolei podczas sierpniowej sesji Rady Miasta burmistrz Franciszek Fejdych mówił, że gmina dobrze poradziła sobie z zadaniem modernizacji hal. W ramach prac wykonany został m.in. remont dachu, instalacje, posadzki i ściany. Jak zapowiedział Franciszek Fejdych jest ogromna szansa, że włączenie tego terenu do prudnickiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (jeden z warunków, jaki postawiła Henninges) nastąpi w ciągu najbliższych tygodni). W tym miejscu dziękował za lobbowanie w Warszawie w tej sprawie posłance Katarzynie Czocharze i senatorowi Jerzemu Czerwińskiemu.

Planowana data oddania obiektu do użytku i jednocześnie startu funckcjonowania zakładu to 28 września.

Henniges prowadzi sprzedaż do wszystkich głównych klientów z branży samochodowej. Ma zakłady w Ameryce Północnej, Południowej, Europie i Azji. Na całym świecie zatrudnia 7700 pracowników.

Gazeta Prudnik24 – numer 244

Reklamy

   

ReklamyFacebook