Prudnik24

Dalsze prace w głuchołaskim zdroju

Dalsze prace w głuchołaskim zdroju
23 września
22:58 2016

Rewitalizacja głuchołaskiego zdroju może znacznie wzmocnić turystyczną pozycję Głuchołaz. Po modernizacji części parku zdrojowego, niebawem ruszą dalsze prace w obrębie tego terenu.

Jak mówi cytowany przez Radio Opole Piotr Chrobak z gminnego wydziału Planowania Rozwoju i Pozyskiwania Funduszy, remont ma objąć ogromny obszar.

– Czeka nas remont muszli, całego jej zaplecza wraz z fontanną i zapleczem gospodarczym. Kolejny obszar to część leśna położona między dawnym kąpieliskiem leśnym, a stawem łabędzim. Sam staw zostanie również zrewitalizowany. To trzy obszary, które są w jednej dokumentacji projektowej. Dodatkowo planowany jest remont kapliczek drogi krzyżowej – wyjaśnia na antenie rozgłośni Chrobak.

Szczególną poprawę wyglądu i użyteczności uzyska muszla koncertowa. Planuje się tam remont sceny, mają powstać garderoby, toalety i pomieszczenia gospodarcze. Odtworzona ma być także fontanna, która znajdowała się w tym miejscu przed wojną.

Inną atrakcją będzie powstanie w części leśnej stanowiska do płukania złota, co ma nawiązywać do historii wydobywania tego kruszca w pobliskich Górach Opawskich. Plan zakłada wytyczenie tam ścieżek spacerowych oraz budowę altan.

Rewitalizacja ma potrwać około półtora roku, a pierwsze prace będą koncentrowały się na jak najszybszym oddaniu do użytku zmodernizowanej muszli koncertowej.

Przetarg na wykonanie robót został już ogłoszony. Gdy projekt otrzyma dotację, prace ruszą w październiku.

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 181

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook