Prudnik24

Nowa droga ułatwi dojazd do Jarnołtówka

Nowa droga ułatwi dojazd do Jarnołtówka
05 października
17:38 2016

Gmina Głuchołazy planuje ułatwić dojazd z miasta do Jarnołtówka i Pokrzywnej. Znacznym utrudnieniem w dotarciu do tych miejscowości jest bowiem ukształtowanie terenu i biegnąca przez Konradów droga. Z kolei dojazd od strony Moszczanki niemal dwukrotnie wydłuża trasę.

Pomysłem gminy jest nowa droga łącząca Charbielin z Jarnołtówkiem. Obecnie jest tam rzadko używana i trudno przejezdna dla samochodów droga gruntowa.

Głuchołazki magistrat planuje, biorąc pod uwagę założenia projektu budowlanego i zasady przetargowe, zmodernizować tę trasę do 30 kwietnia 2018 roku. Dodatkowo w ramach wykonanego zadania wykonawca dokona przebudowy przejazdu kolejowego wraz z nasypem.

Opis projektu zakłada, że wybudowana będzie droga jezdna o wiążącej i ścieralnej powierzchni asfaltowej i szerokości 5 m. Ponadto na terenie wiejskim mają powstać chodniki dla pieszych z kostki betonowej. Do tego planuje się też powstanie skarp oraz poboczy obsianych trawą i wykonanie zjazdów na istniejących przepustach. Całkowity koszt przedsięwzięcia to prawie 4 mln.200 tys. zł. Zadanie będzie realizowane przy udziale środków z dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Planowana dotacja w kwocie 2.586.963 zł. stanowi ponad 60% wartości inwestycji. Pozostała kwota to środki własne gminy. Przedsięwzięcie ma przyczynić się do zmniejszenia ruchu kołowego w Głuchołazach poprzez stworzenie bezpieczniejszego dojazdu do miejscowości wypoczynkowych w gminie.

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook