Prudnik24

Opolskie: mapa zagrożeń opublikowana

Opolskie: mapa zagrożeń opublikowana
Październik 05
17:04 2016

We wtorek 20 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Opolskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu poświęcona uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przed uruchomieniem aplikacji w naszym województwie przeprowadzono blisko 500 konsultacji społecznych, podczas których przedstawione zostały jej założenia. W spotkaniach uczestniczyło ponad 7 000 osób.

To właśnie na podstawie informacji od obywateli opracowany został katalog zagrożeń, które w ocenie społeczeństwa w istotny sposób wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Dzięki KMZB można będzie przekazać policji informacje o zagrożeniach występujących w okolicy, zasygnalizować niepokojące zjawiska – co pozwoli na lepsze ukierunkowanie działań mundurowych. Podczas konferencji prasowej Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – insp. Jarosław Kaleta podkreślił łatwość obsługi aplikacji, mówił jak przyjazna jest dla obywatela, który w prosty i szybki sposób może wskazać miejsce, gdzie jego zdaniem dochodzi do łamania prawa.
Natomiast Wojewoda Opolski – Pan Adrian Czubak zaznaczył, jak ważne jest w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo nas wszystkich. Dodał również, że dzięki tej aplikacji możemy podnieść poziom bezpieczeństwa w naszym regionie o kolejny szczebel.
Każdy, kto otworzy interaktywną mapę, będzie miał możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwowała w swojej okolicy. Następnie policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na weryfikację naniesionej informacji. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążyć będą do usunięcia konkretnego zagrożenia.
Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce to: poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania policji,
dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań policji do zagrożeń wskazanych przez społeczeństwo,a także platforma wymiany informacji o zagrożeniach.

Jak przypomina policja, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy – dzwoń na numer alarmowy 112 lub 997.

Za: KPP Prudnik

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

kasy fiskalne
  • Elektronik Białystok. usługowym, realizująca rejestrację kopii wydruków na.
  • posnet.com.pl