Prudnik24

Rusza dom dziennego pobytu

Rusza dom dziennego pobytu
06 października
20:33 2016

Od 2 listopada w Głuchołazach ruszy Dzienny Dom Opieki Medycznej. Będzie funkcjonował przy tamtejszym ZOZ-ie. To decyzja Zarządu Powiatu Nyskiego. Ostateczne spotkanie w tej sprawie połączone z wizytacją obiektu odbyło się we wtorek, 20 września. Uczestniczyli w nim Członkowie Rady Społecznej ZOZ-u w Głuchołazach na czele z wicestarostą Piotrem Woźniakiem.

-Celem ośrodka będzie aktywizacja, rehabilitacja i edukacja osób starszych i niepełnosprawnych, a także bezpłatna edukacja opiekunów i członków ich rodzin. DDOM to szansa na godną starość. To wsparcie zarówno dla osób starszych, ale także dla ich rodzin. Seniorzy będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, ale przede wszystkim będą mogli spotkać się z drugim człowiekiem – informuje Bartosz Bukała, ze starostwa.

Placówka będzie miała 13 miejsc. W ośrodku podopieczni będą spędzać codziennie po 8 godzin, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Będą uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych i oświatowych. Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu ze sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu. Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Podopieczni DDOM pozostaną pod opieką geriatry i specjalisty od rehabilitacji, którzy ułożą dla nich indywidualny program zajęć. Szpital zapewni nawet dowiezienie i odwiezienie pacjenta po zajęciach. W zależności od potrzeb jeden pacjent może korzystać z takiego dziennego sanatorium od 3 do 6 miesięcy.

Warto przypomnieć, że SPZOZ ZOZ w Głuchołazach otrzymał od WOŚP sprzęt medyczny, który został zakupiony w ramach środków zebranych podczas 24 finału, który poświęcony był pomocy ,,Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów” (przeczytaj więcej na ten temat).

Więcej szczegółowych informacji na stronie Szpitala w Głuchołazach.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook