Prudnik24

Wspólny projekt sąsiadujących miast zostanie zrealizowany

Wspólny projekt sąsiadujących miast zostanie zrealizowany
Październik 18
23:35 2016

Antropopresja to wspólny projekt sąsiadujących samorządów: Prudnika, Głubczyc, Kietrza, Branic Głuchołaz i głubczyckiego powiatu. We wszystkich tych miastach pozwoli on na realizację ciekawych projektów z zakresu zagospodarowania przestrzennego.

Koszty realizacji zadania oscylują w granicach 21 mln. zł., z czego nieco ponad 18 pochodzić będzie ze środków zewnętrznych (unijnych). Liderem projektu jest gmina Prudnik, a pełna nazwa zadania brzmi: „Ograniczenie antropopresji na różnorodność biologiczną, dziedzictwo kulturowe i historyczne – zrównoważony rozwój obszaru Gór Opawskich i Bramy Morawskiej”. Powody do zadowolenia ma zwłaszcza Prudnik, ponieważ projekt przygotowany przez pracowników Referatu Programów Rozwojowych znalazł się na pierwszy miejscu listy rankingowej z 85% możliwych do zdobycia punktów. Zakres programu jest bardzo ciekawy i może walnie przyczynić się do zwiększenia turystycznej atrakcyjności poszczególnych miast.

I tak też – w Prudniku planuje się rewaloryzację Parku Miejskiego, budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Poniatowskiego aż do Koziej Góry, a także zagospodarowanie terenu wokół niej. Głubczyce również zamierzają zrewaloryzować swój Park Miejski (w grę wchodzi modernizacja znajdujących się w jego obrębie fontann), ponadto wykonany ma zostać ciąg pieszy i rowerowy na ul. Żeromskiego w Alei Lipowej (o sprawie piszemy też obok). W Kietrzu planuje się modernizację tamtejszego Rynku (czytaj. str. 13), Branice postawiły natomiast na remont zabytkowego budynku pod siedzibę ośrodka kultury, a także modernizowanie parku). Prace rewitalizacyjne w Głuchołazach obejmą natomiast teren uzdrowiskowy, gruntownemu remontowi poddane zostaną też kapliczki drogi krzyżowej znajdujące się na zboczu Góry Parkowej.

Wszystkie inwestycje mają zostać zrealizowane do października 2019 roku.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 109

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...

No mattter if sme one searches fⲟr his requiired tҺing, therefoге he/she needs to be...

Ja czekam ponad rok na decyzje z rops w Opolu wiec nie jestema przekonana co...

ale kupa, nic wartościowego co faktycznie coś może wnieść i poprawić sytuację w mieście...