Prudnik24

Wspólny projekt sąsiadujących miast zostanie zrealizowany

Wspólny projekt sąsiadujących miast zostanie zrealizowany
Październik 18
23:35 2016

Antropopresja to wspólny projekt sąsiadujących samorządów: Prudnika, Głubczyc, Kietrza, Branic Głuchołaz i głubczyckiego powiatu. We wszystkich tych miastach pozwoli on na realizację ciekawych projektów z zakresu zagospodarowania przestrzennego.

Koszty realizacji zadania oscylują w granicach 21 mln. zł., z czego nieco ponad 18 pochodzić będzie ze środków zewnętrznych (unijnych). Liderem projektu jest gmina Prudnik, a pełna nazwa zadania brzmi: „Ograniczenie antropopresji na różnorodność biologiczną, dziedzictwo kulturowe i historyczne – zrównoważony rozwój obszaru Gór Opawskich i Bramy Morawskiej”. Powody do zadowolenia ma zwłaszcza Prudnik, ponieważ projekt przygotowany przez pracowników Referatu Programów Rozwojowych znalazł się na pierwszy miejscu listy rankingowej z 85% możliwych do zdobycia punktów. Zakres programu jest bardzo ciekawy i może walnie przyczynić się do zwiększenia turystycznej atrakcyjności poszczególnych miast.

I tak też – w Prudniku planuje się rewaloryzację Parku Miejskiego, budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Poniatowskiego aż do Koziej Góry, a także zagospodarowanie terenu wokół niej. Głubczyce również zamierzają zrewaloryzować swój Park Miejski (w grę wchodzi modernizacja znajdujących się w jego obrębie fontann), ponadto wykonany ma zostać ciąg pieszy i rowerowy na ul. Żeromskiego w Alei Lipowej (o sprawie piszemy też obok). W Kietrzu planuje się modernizację tamtejszego Rynku (czytaj. str. 13), Branice postawiły natomiast na remont zabytkowego budynku pod siedzibę ośrodka kultury, a także modernizowanie parku). Prace rewitalizacyjne w Głuchołazach obejmą natomiast teren uzdrowiskowy, gruntownemu remontowi poddane zostaną też kapliczki drogi krzyżowej znajdujące się na zboczu Góry Parkowej.

Wszystkie inwestycje mają zostać zrealizowane do października 2019 roku.

Gazeta Prudnik24 – numer 140

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook