Prudnik24

Twierdzi, że był molestowany, sprawą zajmuje się prokuratura

Twierdzi, że był molestowany, sprawą zajmuje się prokuratura
Październik 28
13:37 2016

Ciąg dalszy sprawy, o jakiej niedawno informowaliśmy. Do Sądu Rejonowego w Głubczycach wpłynął akt oskarżenia przeciwko pracownikowi tamtejszego zakładu karnego.Jest on podejrzany o molestowanie jednego z więźniów.

Prokurator stoi na stanowisku, że jako funkcjonariusz publiczny, przekroczył on też swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści osobistej.

– Oskarżonemu grozi teraz od roku do dziesięciu lat więzienia – tłumaczył Nowej Trybunie Opolskiej Dariusz Dul, prokurator rejonowy w Głubczycach. – Ze względu na charakter sprawy i jej delikatność, nie udzielamy na ten temat więcej informacji.

Postępowanie to efekt zawiadomienia, jakie do prokuratury złożył jeden z więźniów głubczyckiego aresztu, który z powodu całej sprawy został już przeniesiony do innego zakładu karnego. Z kolei oskarżony pracownik zakładu karnego nie przyznaje się do winy. Obecnie, do czasu prawomocnego wyroku został zawieszony w swoich obowiązkach. Jak powiedziała Nowej Trybunie Opolskiej porucznik Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Opolu, skazany nie zgłaszał wcześniej, że może być niewłaściwie traktowy przez jakiegokolwiek pracownika.

– Jednostka dowiedziała się o tym dopiero z oficjalnego pisma z głubczyckiej prokuratury – mówi cytowana przez gazetę Idziorek. Jak podaje dziennik, w zeszłym roku skazani z opolskiego okręgu złożyli 3062 skargi na pracowników służby więziennej. Dotyczyły one różnych spraw, m.in. warunków bytowych, opieki medycznej. Tylko dwa procent okazało się uzasadnionych.

(m)

Za: Nowa Trybuna Opolska

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...