Prudnik24

Śródmieście będzie zrewitalizowane

Śródmieście będzie zrewitalizowane
Listopad 10
18:21 2016

Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych lokalny program rewitalizacji kwartału ulic: Młyńska, Szkolna, Traugutta i Armii Krajowej ma być przyjęty do końca roku przez urząd marszałkowski. Wówczas to gmina Prudnik będzie mogła złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania. O tej sprawie mówił na antenie Radia Opole burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

Wspomniany obszar należy do najbardziej zdegradowanego na terenie Prudnika. Przedwojenna zabudowa i zjawiska kryminogenne – tak można scharakteryzować to miejsce.

– Mamy już dokumentację z pozwoleniami – mówił na antenie Radia Opole burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Jeżeli pozyskamy pieniądze, to liczę, że w ciągu dwóch, trzech lat będziemy mieli ten obszar zrewitalizowany. Można powiedzieć, że będzie to domknięcie odnowy śródmieścia Prudnika. Nie zostanie nam już wiele takich miejsc.

W ramach rewitalizacji ma zostać m.in. zwiększona dostępność do domu dziennego pobytu i ośrodka pomocy społecznej. Jak podkreśla Franciszek Fejdych, przestrzen miejscka zostanie uporządkowana – powstaną place zabaw i boiska, a budynki zostaną wyremontowane.

Za: Radio Opole

 

Gazeta Prudnik24 – numer 149

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook