Prudnik24

Byli wiceprezesi PCM przed sąd?

Byli wiceprezesi PCM przed sąd?
Listopad 19
20:17 2016

Walne zgromadzenie akcjonariuszy PCM wyraziło zgodę na podjęcie przez spółkę kroków prawnych wobec dawnych wiceprezesów, którzy pracowali za czasów prezesowania nieżyjącego już Anatola Majchera. Informację tą potwierdził dla naszej gazety starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Dwaj wiceprezesi mieliby zostać pociągnięci do odpowiedzialności za straty, jakie PCM poniosło w wyniku zawarcia umowy z jedną z firm projektowych. Przypomnijmy: przed kilkoma laty firma przygotowała wniosek o dotację na termomodernizację szpitala z finduszów norweskiego. Gdy środki w wysokości ponad 3 mln zł. zostały przyznane ówczesny zarząd PCM wycofał się z inwestycji, pomimo tego, iż spółka poniosła z związku z nią wydatki. Takie obracanie finansami miało doprowadzić do straty finansowej wynoszącej około 130 tysięcy zł.

Jak dowiedziała się nasza gazeta na podstawie opinii rady nadzorczej i zarządu PCM walne zgromadzenie akcjonariuszy cofnęło absolutorium za wcześniejsze lata dwóm członkom zarządu.

– Zdaniem obecnego i poprzedniego zarządu spółki, jej Rady Nadzorczej taki krok jest adekwatny do tego, co się wydarzyło – komentuje starosta Radosław Roszkowski pomysł postawienia wiceprezesów przed sądem. – Zarząd Powiatu, jako Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PCM SA przychylił się do tego stanowiska i wyraził zgodę na odpowiednie działania spółki. Łącznie z drogą sądową – dodaje.

Obaj wiceprezesi uważają oskarżenia za bezzasadne i na razie nie komentują sprawy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 109

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...

No mattter if sme one searches fⲟr his requiired tҺing, therefoге he/she needs to be...

Ja czekam ponad rok na decyzje z rops w Opolu wiec nie jestema przekonana co...

ale kupa, nic wartościowego co faktycznie coś może wnieść i poprawić sytuację w mieście...