Prudnik24

Foto-konkurs „Prudnik w obiektywie” rozstrzygnięty

Foto-konkurs „Prudnik w obiektywie” rozstrzygnięty
Grudzień 16
20:47 2016

Fotografie autorstwa Marty Szpaderskiej i Marka Doskocza zwyciężyły w zorganizowanym przez  Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik konkursie fotograficznym „Prudnik w obiektywie”.

Celem ogłoszonego w październiku przez APiRGP konkursu była promocja naszego miasta. Zadaniem uczestników było przedstawienie Prudnika w sposób ciekawy i oryginalny, tak aby pokazać jego piękno.

Decyzją organizatora konkurs odbywał się dwutorowo. Zdjęcia – każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie dwie prace – brały udział w głosowaniu internautów na facebook’owej stronie Gminy Prudnik (decydowała ilość polubień), a także zostały poddane ocenie konkursowego Jury, w składzie: Piotr Kulczyk –  przewodniczący, fotograf; Grzegorz Kubiak – fotograf; Agata Wilczek – plastyk; Małgorzata Halek-Malinowska – kierownik APiRGP.

W dniu 30 listopada ogłoszono oficjalne wyniki..W każdym z konkursów wyłoniono po jednym zwycięzcy, oraz przyznano po dwa wyróżnienia. W konkursie jury I miejsce przyznano Marcie Szpaderskiej, a wyróżnienia otrzymali: Ireneusz Malec i Bogusław Zator.

W głosowaniu internetowym najwięcej głosów i I miejsce otrzymała praca Marka Doskocza, a wyróżnienia trafiły do Wadima Kuglina i Marty Szpaderskiej.

Jak zapowiedziano, laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe..Uczestnicy konkursu mogą liczyć ponadto (zgodnie z zapisami regulaminu), że ich prace zostaną wykorzystane w działaniach promocyjnych podejmowanych przez Gminę Prudnik.

Marta Szpaderska – jak przyznaje, „od zawsze” interesowała się sztuką i tworzeniem. Uczęszczała do liceum plastycznego, studiowała architekturę, pracowała jako ramiarz i kaletnik, w wolnym czasie malując obrazy i tworząc kostiumy ze skóry, a obecnie rozwija się jako fotograf (pasję tę odkryła pracując jako przedstawiciel firmy Canon w Gdańsku). W Prudniku mieszka od kilku lat i jest „zafascynowana spokojem małej mieściny, który chciała ukazać w tym jesiennym, słonecznym kadrze konkursowym”.

Marek Doskocz – prudnicki fotograf młodego pokolenia. Specjalizuje się w fotografii ulicznej (założyciel największej polskiej grupy skupiającej fotografów ulicznych – Street Dogs of Poland), nie unikając jednak innych tematów. Swoje prace prezentował już m.in. podczas wystaw indywidualnych – w POK-u („Dwa Światy”, wspólnie ze Stepanem Mikulką z Czech, w listopadzie 2014 r.), oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu („Chwile ulotne”, luty 2016 r.).

 

Gazeta Prudnik24 – numer 130

Reklama

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook