Prudnik24

Foto-konkurs „Prudnik w obiektywie” rozstrzygnięty

Foto-konkurs „Prudnik w obiektywie” rozstrzygnięty
Grudzień 16
20:47 2016

Fotografie autorstwa Marty Szpaderskiej i Marka Doskocza zwyciężyły w zorganizowanym przez  Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik konkursie fotograficznym „Prudnik w obiektywie”.

Celem ogłoszonego w październiku przez APiRGP konkursu była promocja naszego miasta. Zadaniem uczestników było przedstawienie Prudnika w sposób ciekawy i oryginalny, tak aby pokazać jego piękno.

Decyzją organizatora konkurs odbywał się dwutorowo. Zdjęcia – każdy uczestnik mógł zgłosić maksymalnie dwie prace – brały udział w głosowaniu internautów na facebook’owej stronie Gminy Prudnik (decydowała ilość polubień), a także zostały poddane ocenie konkursowego Jury, w składzie: Piotr Kulczyk –  przewodniczący, fotograf; Grzegorz Kubiak – fotograf; Agata Wilczek – plastyk; Małgorzata Halek-Malinowska – kierownik APiRGP.

W dniu 30 listopada ogłoszono oficjalne wyniki..W każdym z konkursów wyłoniono po jednym zwycięzcy, oraz przyznano po dwa wyróżnienia. W konkursie jury I miejsce przyznano Marcie Szpaderskiej, a wyróżnienia otrzymali: Ireneusz Malec i Bogusław Zator.

W głosowaniu internetowym najwięcej głosów i I miejsce otrzymała praca Marka Doskocza, a wyróżnienia trafiły do Wadima Kuglina i Marty Szpaderskiej.

Jak zapowiedziano, laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe..Uczestnicy konkursu mogą liczyć ponadto (zgodnie z zapisami regulaminu), że ich prace zostaną wykorzystane w działaniach promocyjnych podejmowanych przez Gminę Prudnik.

Marta Szpaderska – jak przyznaje, „od zawsze” interesowała się sztuką i tworzeniem. Uczęszczała do liceum plastycznego, studiowała architekturę, pracowała jako ramiarz i kaletnik, w wolnym czasie malując obrazy i tworząc kostiumy ze skóry, a obecnie rozwija się jako fotograf (pasję tę odkryła pracując jako przedstawiciel firmy Canon w Gdańsku). W Prudniku mieszka od kilku lat i jest „zafascynowana spokojem małej mieściny, który chciała ukazać w tym jesiennym, słonecznym kadrze konkursowym”.

Marek Doskocz – prudnicki fotograf młodego pokolenia. Specjalizuje się w fotografii ulicznej (założyciel największej polskiej grupy skupiającej fotografów ulicznych – Street Dogs of Poland), nie unikając jednak innych tematów. Swoje prace prezentował już m.in. podczas wystaw indywidualnych – w POK-u („Dwa Światy”, wspólnie ze Stepanem Mikulką z Czech, w listopadzie 2014 r.), oraz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu („Chwile ulotne”, luty 2016 r.).

 

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...