Prudnik24

Budżet przyjęty jednogłośnie

Budżet przyjęty jednogłośnie
06 stycznia
23:15 2017

Rada powiatu uchwaliła budżet na rok 2017. Po raz pierwszy jednogłośnie.

Budżet wyniesie ponad 62 mln. zł. Zaplanowane dochody to 51,2 mln zł. , wydatki wyniosą 58, 4 mln., zaś przychody 11,2 mln. Deficyt to ponad 7 mln. Jak zaznaczał podczas sesji starosta Radosław Roszowski większość środków pochodzących z kredytów i pożyczek będzie przeznaczona na finansowanie zadań z udziałem funduszy z Unii Europejskiej. Budżet określił natomiast mianem jednego z najlepszych w ostatnich dziesięciu latach.

Wiele planowanych inwestycji związanych będzie z naprawdą dróg. Na te zadania zostanie przeznaczonych aż 9,6 mln zł. Mowa jest o remoncie m.in.: ul. Kolejowej, początek inwestycji na betonowej drodze w Lubrzy (ul. Wolności), przebudowa dróg: Biała-Sowin oraz Niemysłowice-Szybowice. Inne zadania to m.in.: termomodernizacja hali I LO, unowocześnienia geodezyjne (tzw. Cyfryzacja zasobów) oraz dokapitalizowanie Prudnickiego Centrum Medycznego.

Co ciekawe, za budżetem zagłosowali opozycyjni radni z Naszej Ziemi – Mirosław Czupkiewicz i Zdzisław Pikuła. Wprawdzie – jak stwierdzili – nie jest to budżet marzeń, ale taki, który oddaje aktualne możliwości powiatu.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook