Prudnik24

Kolej nie przekaże gminie dworca

Kolej nie przekaże gminie dworca
Styczeń 08
11:32 2017

Choć do tej pory wydawało się to raczej pewne, gmina Prudnik nie przejmie tutejszego dworca PKP. W piśmie do burmistrza Franciszka Fejdycha PKP stwierdziła bowiem, że chce objąć dworzec specjalnym programem inwestycji dworcowych.

Po kilkunastu latach rozmów, sprawa miała rozwiązać się w grudniu. Dworzec miał zostać przekazany gminie, a ta mogłaby wówczas wprowadzić w życie plany budowy wokół dworca nowego centrum przesiadkowego dla kilku przewoźników komunikacji publicznej, który zapowiadany był od jakiegoś czasu (projekt bydowy związany był z funckjonowaniem Parnetsrwa Nyskiego). Nadmieńmy, że rozmowy dotyczące przejęcia obiektu kolei trwały kilkanaście lat.

– Stanowisko PKP ewaluowało od propozycji sprzedaży do oferty przekazania nam tego dworca – powiedział dla Radia Opole burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Przygotowania do przekazania trwały prawie dwa lata. Wszystkie sporne sprawy zostały uzgodnione. Teraz otrzymałem pismo o wycofaniu się PKP z podpisania umowy przekazania tego obiektu. W uzasadnieniu przedstawiono nam informację o objęciu dworca kolejowego w Prudniku Programem Inwestycji Dworcowych PKP S.A. na lata 2016-2023.

Co istotne, PKP nie sprecyzowała, kiedy mogłby ruszyć prace modernizacyjne dwroca. Gmina natomiast już teraz musiałaby starać się o unijne dofinansowanie, w przypadku, gdyby stała się właścicielem dworca. Jak informuje Radoio Opole, obecnie brana jest pod uwagę lokalizacja nowego centrum przesiadkowego przy dawnym dworcu PKS.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...