Prudnik24

Kolej nie przekaże gminie dworca

Kolej nie przekaże gminie dworca
Styczeń 08
11:32 2017

Choć do tej pory wydawało się to raczej pewne, gmina Prudnik nie przejmie tutejszego dworca PKP. W piśmie do burmistrza Franciszka Fejdycha PKP stwierdziła bowiem, że chce objąć dworzec specjalnym programem inwestycji dworcowych.

Po kilkunastu latach rozmów, sprawa miała rozwiązać się w grudniu. Dworzec miał zostać przekazany gminie, a ta mogłaby wówczas wprowadzić w życie plany budowy wokół dworca nowego centrum przesiadkowego dla kilku przewoźników komunikacji publicznej, który zapowiadany był od jakiegoś czasu (projekt bydowy związany był z funckjonowaniem Parnetsrwa Nyskiego). Nadmieńmy, że rozmowy dotyczące przejęcia obiektu kolei trwały kilkanaście lat.

– Stanowisko PKP ewaluowało od propozycji sprzedaży do oferty przekazania nam tego dworca – powiedział dla Radia Opole burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Przygotowania do przekazania trwały prawie dwa lata. Wszystkie sporne sprawy zostały uzgodnione. Teraz otrzymałem pismo o wycofaniu się PKP z podpisania umowy przekazania tego obiektu. W uzasadnieniu przedstawiono nam informację o objęciu dworca kolejowego w Prudniku Programem Inwestycji Dworcowych PKP S.A. na lata 2016-2023.

Co istotne, PKP nie sprecyzowała, kiedy mogłby ruszyć prace modernizacyjne dwroca. Gmina natomiast już teraz musiałaby starać się o unijne dofinansowanie, w przypadku, gdyby stała się właścicielem dworca. Jak informuje Radoio Opole, obecnie brana jest pod uwagę lokalizacja nowego centrum przesiadkowego przy dawnym dworcu PKS.

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...