Prudnik24

Burmistrz: palmy w piecach metodą „od góry”

Burmistrz: palmy w piecach metodą „od góry”
Styczeń 10
15:30 2017

Jak podało Radio Opole, posiłkując się badaniami naukowców z Krakowa gmina Prudnik chce ograniczyć zanieczyszczenia powodowane przez przydomowe piece. W mieśce ruszyła właśnie kampania społeczna na rzecz czystego powietrza.

Z tej okazji w Prudniku kolportowane są ulotki informacyjne zachęcające do ekonomicznego ogrzewania mieszkań węglem i drewnem.

Jak podkreślał na antenie rozgłośni burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, chodzi o walkę ze smogiem.

– W godzinach wieczornych unoszą się nad miastem kłęby dymu. Przystąpiliśmy do kampanii społecznej. Na początek zaczynamy zachęcać do zmiany technologii palenia w piecu. Propagujemy system palenia od góry i dokładania opału z boku, a nie jak dotychczas nasypywania go na wierzch. Każdy, kto spróbuje takiej metody korzyści dostrzeże bardzo szybko – cytuje szefa gminy Radio Opole.

Jak twierdzą naukowcy z Krakowa, w ciągu jednego sezonu grzewczego palenie metodą od góry daje oszczędność ok. 30 procent opału. Z kolei emisja szkodliwych pyłów i sadz zmniejsza się od 50 do 70 procent.

Aby zachęcić społeczność miasta do wymiany pieców domowych, w przyszłym roku władze gminy zamierzają wprowadzać program dopłat do rozwiązań ekologicznych.

Dal zainteresowanych Czytelników podajemy link do jednej ze stron internetowych, na których opisana jest dokładnie wspomniana technika: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/rozpalanie-od-gory-instrukcja-krok-po-kroku/.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....